Tepe Servis ve Yönetim A.Ş.

Kurumsal

Tepe Servis tesislerin tüm ihtiyaçlarını entegre bir şekilde ya da ayrı ayrı hizmetler şeklinde çözmektedir.

Kurumsal

Şirket Hakkında

2008 yılında temizlik hizmetleri şirketi olarak çıktığımız yolculuğumuza bugün entegre tesis yönetimi şirketi olarak devam ediyoruz. Bilkent Holding’in kurumsal değerlerine bağlı kalarak, köklerimizden gelen bilgi birikimini kendi hizmet kalitemizle birleştiriyoruz.

Yüksek standartta hizmeti en ekonomik şekilde sunmak misyonuyla hareket ediyor ve hizmet sunduğumuz kurumların tüm ihtiyaçlarını tek adreste karşılıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yaratıcı, inovatif çözümlerle, sektörümüzde öncü uygulamalar sunmaya çalışıyoruz.

Kurumsal temizlik başta olmak üzere entegre tesis yönetimi kavramının kapsadığı tüm hizmetleri veriyor ve çağın gereksinimlerine göre yenilerini ekliyoruz.

Biz her yeni güne daha iyisini başarmak için uyanıyoruz. Daha iyi bir gelecek için güvenle ve inançla yolumuza devam ediyoruz.

Tepe Servis ve Yönetim A.Ş.


Bilkent Holding Hakkında

Temelleri 1968 yılında İhsan Doğramacı tarafından atılan Bilkent Holding; kendisine bağlı şirketler ile inşaat, mobilya-perakende, matbaa ve kâğıt, gayrimenkul, hizmet ve havalimanı işletmeciliği alanında sürdürdüğü 50 yıllık yolculuğunda, faaliyet gösterdiği sektörlerde lider, küresel bir şirket konumundadır.

Kısa sürede faaliyet alanını ve coğrafi kapsamını uluslararası standartlara uyumlu bir biçimde büyüten Bilkent Holding, güvenilir ve saygın kaynaklar tarafından yayınlanan istatistiklere göre Türkiye'nin en büyük 50 şirketler topluluğu arasında yer almaktadır. Holding'in şirketleri, kendi sektörlerinde edindikleri öncü konumları ile önemli bir güç haline gelmiştir.

Bilkent markasıyla yarattığı güvenilir imajı, güçlü finansman yapısı, yasalara ve etik değerlere duyduğu saygı ile Bilkent Holding, 50 yıllık tarihinde elde ettiği tecrübesi ile Türkiye ekonomisinin gelişimine katkı sağlamak adına büyümeye devam edecektir.

Bilkent Holding Hakkında daha fazla bilgi için: www.bilkentholding.com.tr


Misyon

Organizasyonların ana faaliyetlerini yürütebilmesi ve yapılarda kaliteli yaşam ve çalışma ortamının sağlanabilmesi için, uzman, kaliteli, deneyimli kadrosuyla yüksek standartlı, ekonomik, geniş tabanlı hizmet sunmak ve müşteri ihtiyaçlarının tümünü en iyi şekilde karşılayabilmektir.

Vizyon

Faaliyet gösterdiği sektörler ile ilgili olarak; ulusal ve uluslararası pazarlarda hizmet kalitesinde norm oluşturan lider bir şirket olmak.Belgelerimiz


Basın Bültenleri

TEPE KURUMSAL ÇÖZÜMLER

Tepe Kurumsal Çözümler, işletmelerin ana faaliyetlerini sürdürmeleri için gerekli olan kurumsal temizlik ve tesis yönetimi, profesyonel temizlik ürünleri, fiziki güvenlik, iş sağlığı ve güvenliği, toplu yemek, çağrı merkezi, akıllı kart ve sigorta gibi profesyonel uzmanlık gerektiren tüm hizmetleri tek çatı altında birleştiriyor.

Tepe Servis ve Yönetim, Bilkent Holding şirketleri arasında yer alan Tepe Servis ve Yönetim; temizlik, teknik bakım-onarım, çağrı merkezi, şehir hastaneleri destek hizmetleri, site/plaza-rezidans yönetimi başta olmak üzere bir tesisin ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri yüksek kalite ile sunan bir entegre tesis yönetimi şirketi olarak yemek, özel güvenlik, iş sağlığı gibi hizmetleri de grup şirketleri aracılığıyla sağlamaktadır. Bir tesisin idari, mali, hukuki yönetimi için gereken tüm insan kaynağı, teknik kadro, know-how, süreç yönetimi ve metodolojisini oluştururken, peyzaj, ilaçlama, teknik bakım onarım, profesyonel temizlik, özel güvenlik, catering. iş sağlığı, sigorta, elektronik güvenlik gibi hizmetlerin satın alma ve operasyonel süreçlerini yönetmekte ve tüm bunları azami şeffaflık ve titizlikle raporlamaktadır.

Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri San. A.Ş. Türkiye'nin lider güvenlik markalarından birisi olarak 360 Derece Güvenlik Çözümleri ile hizmet sunmaktadır. Tepe Kurumsal Çözümler kapsamında fiziki ve elektronik güvenlik alanında uzman insan kaynağı ile yeni teknolojileri güncel olarak iş süreçlerine dahil etmektedir. Kurumsal yönetim anlayışı, çalışanlar, müşteriler, tedarikçiler ve diğer tüm paydaşlar nezdinde paydaşlara ve dünyaya "değer" katabilme temelinde inşa edilmiştir. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları ile 2020 ve 2021 yıllarında "Sürdürülebilirlik"' ve "Kurumsal Sosyal Sorumluluk" alanında ödüllere layık görülmüştür. Fortune 500'de son 6 yılda ilk 500 arasında yer almaktadır. Ekonomik göstergeler ve büyüme oranları artış göstermektedir. Tüm bu başarılarının ardında. Bilkent Holding'in kurumsal değerlerine sahip çıkan yönetim anlayışı yer almaktadır. Hizmet sektörü, çalışanlarının eğitim ve gelişimlerinin, dünyanın güncel ihtiyaç ve beklentilerine göre sürekli takip edilmesini ve gerekli görülen tüm eksikliklerin tamamlanmasını öngörmektedir. Tepe Savunma ve Güvenlik markası olan "Tepe Akademi" uzaktan eğitim online eğitim portalı, Tepe Savunma çalışan ve müşterilerinin gelişen eğitim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İçerikler yıllar itibari ile gelişmekte, ayrıca eğitime katılanların, gelişimleri ölçümlenebilmekte ve raporlanabilmektedir. Operasyonel Mükemmeliyet anlayışı ile hizmet sunmayı, iş yapış sisteminin odağına yerleştiren Tepe Savunma; bu alanda KALDER Demeği iş birliği ile EFQM Kalite Mükemmeliyet Yaklaşımı, Yalın 6 Sigma gibi farklı yönetim sistemlerini, iş süreçlerine aktarabilecek çalışmalarda bulunmuştur.

BCC Catering, Bilkent Holding çatısı altında, 1993 yılında, %100 yerli sermaye ile kurulan BCC Catering, günlük 2500'den fazla çalışanı ile günlük 130.000 adet yemek üretimi yapmaktadır. Yenilikçi bakış açısına ve hem genç hem de dinamik ekip ve yapıya sahip olmamız, işin başlangıcında doğru iş modeli tasarlamamız (örn: Şehir Hastaneleri için seçtiğimiz iş modeli daha sonra açılan hastanelere örnek teşkil etmiştir), operasyonel yetkinliğimiz ve gücümüz, çözüm odaklı yaklaşıma sahip olmamız ve güven oluşturmamız tercih nedenimiz olmuştur. Kullandığımız yazılım programı ile hammadde kabulünden, yemeğin tüketimine kadar olan tüm süreçlerin izlenebilirliğini sağlıyoruz. ITBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sitemi) ile entegre çalışan yazılımımız sayesinde, el terminali ile hasta yemek teslimatım gerçekleştirerek hasta yemek doğrulamasını gerçekleştirmekteyiz. Hastanelerde sıcak yemek sunabilmek için sıcak soğuk muhafaza özelliğe sahip yemek dağıtım araçları ile dağıtımı gerçekleştirmekteyiz. Bu araçların iç sıcaklıklarını Wi-Fİ sistemi üzerinden kayıt altına alarak izlenebilirliği sağlıyoruz. Bu sene uygulamaya aldığımız BCC'deyiz mobil uygulaması ile günlük menü takibi, beğeni anketleri, kalori hesaplama ve geri bildirim yapabilme imkânı sağlıyoruz. İlk hizmete giren ve yemek hizmetini sağladığımız Yozgat Şehir Hastanesi hastanelerin dijitallik seviyesini belirleyen HlMSS 7 almaya hak kazanan ilk hastane olmuştur.

Tepe Servis Card, bürokratik işlemler ve vergi yükü olmadan yemek ücretini ödemek isteyen firmalar için pratik ve akıllı bir çözüm sunarken, bakiye yükleme, hesap ekstresi, kayıp/çalıntı kart taleplerinde aldığı hızlı aksiyon ve teknolojik altyapısı ile sektör liderleri arasında yer almaktadır. Bilkent Holding markası olan Tepe Servis Card sektöründeki en genç %100 Türk sermayeli yemek kartıdır. Yemek Kartı, Hediye Kartı, Akaryakıt Kartı

Tepe İSG Tepe İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri AŞ. olarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek işyeri hekimi, tehlike sınıfları doğrultusunda ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek iş güvenliği uzmanları (A.B.C Sınıfı) ve diğer sağlık personelini istihdam etmekteyiz.

Tüm sektörlerin endüstriyel temizlik ihtiyaçları için hızlı çözümler sunabilen Adonis Endüstriyel Temizlik Ürünleri A.Ş., ağırlıklı olarak; hastaneler, oteller, okullar, perakende sektörü, üretim tesisleri, fitness kulüpleri, site/tesis yönetimi, yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösteren firmalar için gelişen ve değişen ihtiyaca yönelik fark yaratan temizlik ve hijyen teknolojileriyle değer katmaya devam etmektedir. Kendi markalarıyla satışını gerçekleştirdiği kimyasal, hijyen ve kağıt ürünlerinin yanı sıra sektörde itibarlı markalarla yaptığı iş birlikleriyle geniş ürün yelpazesinde hizmet vermektedir.

Bil Sigorta ve Reasürans Brokerliği 1989 yılında Bilkent Sigorta Acenteliği adı altında Bilkent Holding iştiraklerine ve çalışanlarına hizmet vermek üzere faaliyete başlayan Bil Sigorta ve Reasürans Brokerliği. Bilkent Holding'in en eski şirketlerinden biridir. Bilkent Holding'in faaliyet gösterdiği İnşaat Emlak. Prefabrik Yapı, Mobilya, Teknoloji Parkları, Enerji, Matbaa, Savunma Sanayii, Turizm, Spor Merkezi. Güvenlik. Servis ve ikram Hizmetleri, Deniz Taşımacılığı. Havacılık ve Otel Yönetimi sektörlerinin çeşitliliği doğrultusunda, sigorta çözümleri sağlamada biriktirdiği bilgi ve tecrübe ile büyümeye devam etmektedir. 30 yılı aşkın bir süredir çeşitli sektörlerde faaliyet göstererek edindiği mesleki uzmanlık ile Sigorta ve Reasürans Brokeri olma çevikliği doğrultusunda sağladığı sigorta çözümleri, geleneksel sigorta paketleri ile sınırlı kalmayıp, yenilikçi ve inovatif sigorta ürünleri veya paketlerini sık sık geliştirmekle ve müşterilerine sunmaktadır.

Tepe Çağrı Merkezi 2010 yılında Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. bünyesinde kurulan Tepe Çağrı Merkezi, maksimum düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak amacıyla faaliyete geçmiştir. Tepe Çağn Merkezi olarak bizler de teknolojiden üst düzeyde fayda elde edip müşterilerimiz için katma değer yaratmaya çalışıyoruz. Bu çatı altında müşterilerimize Inbound, Oulbound, tahsilat aramaları, sosyal medya yönetimi, webchat/canlı destek, e-mail, SMS, web form, BackOffice, santral personel ve müşteri şikayet yönetimi, kalite ve raporlama, ölçümleme ve analiz gibi hizmetler veriyoruz. 2022'de e-ticarette hizmet veren dalın çok şirketle çalışacağız. Pandemi döneminde e-ticaretin büyük bir yükselişe geçtiğini anımsatan Çağı Merkezi Direktörü Nuran Şahin, bununla beraber çağrı merkezlerine gelen çağrı ve talep sayılarının da yükselişe geçtiğim vurguladı. Şahin. "Çalıştığımız firmaların yüzde 10'u e-ticarette hizmet veren firmalardan oluşuyor. Bu oranı 2022"de artıracağız" açıklamasını yaptı. Tepe Çağrı Merkezi, Çağrı Merkezleri Demeği aracılığıyla verilen ve Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunduğunu belgeleyen ISO 18295- 1:2017 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasını, bir kez daha başarılı olarak almaya hak kazandı. Bu sertifika ile müşteri iletişim merkezinin stratejisi, süreçleri, çalışan memnuniyeti, altyapı ve sağladığı müşteri memnuniyeti süreçlerini kapsayan denetimleri başarıyla tamamlanmış oldu.

Dezenfeksiyon

ANKARA’da Tepe Servis ve Yönetim, normalleşme adımlarının atılmaya başlandığı son günlerde ortak kullanım alanlarına yönelik geri dönüşümlü, doğaya zarar vermeyen ve tasarruf sağlayan teknolojik ürünler ile dezenfeksiyon çalışmalarını artırdı.

Bilkent Holding Kurumsal Hizmet Grubu şirketlerinden, entegre tesis yönetimi alanında inovatif çözümler sunan Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli şirketi Tepe Servis ve Yönetim, tüm işletmelere sunduğu dezenfeksiyon hizmeti ve çevreye, doğaya duyarlı temizlik ürünleriyle virüs ve bakterilere karşı temizlik kalkanı oluşturmaya devam ediyor. Şirket, çevreye ve insan sağlığına duyarlı, dezenfeksiyon hizmeti ile yaşam merkezleri, oteller, ATM ve banka şubeleri, alışveriş merkezleri, okullar, iş yeri, ofis ve plazalar, konut, site ve sosyal tesisler gibi alanların temizliğini gerçekleştiriyor.

30 GÜN SÜREYLE KORUMA SAĞLIYOR

Şirket aynı zamanda hizmet verdiği müşterilerine ait toplu yaşam alanlarında gerçekleştirdiği dezenfeksiyon hizmeti ile insan sağlığını tehdit ederek bozan ve yaşam konforunu düşüren, hastalığa neden olan patojen mikroorganizmaların yok edilmesini, üremelerinin durdurulmasını sağlıyor. Pandeminin başladığı dönemden bugüne kadar 2 milyon metre kare üzerinde alanın dezenfeksiyonunu gerçekleştiren Tepe Servis, hijyen, bakım gibi ana özelliklerin yanında geri dönüşümlü, doğaya zarar vermeyen yapıda, tasarruf sağlayan teknolojide ürünler tercih ediyor. Dezenfeksiyon uygulamalarında farklı ortam ve alanlarda manuel basınçlı pompaların kullanılmasının yanı sıra ULV ultra volume yöntemi ile püskürtme parçacık büyüklüğü maksimum 5-8 mikron olması sayesinde tüm alan ve yüzeylerde homojenize bir yayılım sağlanarak üst düzey sonuçlar alınıyor. Nanoteknolojik temizlik ürünlerin kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşırken, bu ürünler 30 gün süreyle de koruma sağlıyor. ‘Temiz Çevre-Önce Kirletme’ mottosuyla hareket eden ve insan sağlığını en ön planda tutan şirket, çevre dostu kimyasal ürünlerle yaptığı dezenfeksiyon uygulamaların haftalık periyodlarla yapılmasını öneriyor.

 

Basında çıkan içerikler:

DHA: https://www.dha.com.tr/ekonomi/teknolojik-urunlerle-dezenfeksiyon-calismasi/haber-1840061

Haberler.com: https://www.haberler.com/teknolojik-urunlerle-dezenfeksiyon-calismasi-14297733-haberi/

Sondakika.com: https://www.sondakika.com/haber/haber-teknolojik-urunlerle-dezenfeksiyon-calismasi-14297733/

kariyernet

Bilkent Holding Kurumsal Hizmet Grubu şirketlerinden, yurt çapında 81 ilde 8.000 aşkın personeli ile entegre tesis yönetimi alanında inovatif çözümler sunan Türkiye’nin %100 yerli sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim A.Ş., Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net’in İnsana Saygı Ödülü’ne layık görüldü.

 

Dijital teknolojileri kullanarak daha fazla adaya ulaşmayı hedefleyen Tepe Servis İnsan Kaynakları Departmanı, iş başvuru süreçlerinde adaylara göstermiş olduğu hız ve kişiye özel geri bildirim oranı ile bu sene de Türkiye’nin en prestijli ve köklü İnsan Kaynakları Ödülü olan Kariyer.net İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazandı.

 

Hizmet sektörünün insan odaklılığı tescilli şirketi olarak entegre tesis yönetimi alanında 7/24 #hizmetinizdeyiz. Hep birlikte nice yeni istihdamlara.

Tepe Servis’ten Üniversite-Sanayi İş Birliği Hamlesi

Bilkent Holding Kurumsal Hizmet Grubu şirketleri arasında yer alan ve entegre tesis yönetimi alanında inovatif çözümler sunan Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, üniversite-sanayi iş birliği alanında gerçekleştirdiği teknoloji odaklı projeleriyle atılımlarına pandemi döneminde de aralıksız devam ediyor.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından 1994 yılından bu yana başarılı bir şekilde uygulanan “Proje Fuarı ve Yarışması”nın 19.’su sektör liderleri arasında yer alan 12 firmanın katılımı ile 1 Haziran 2021 Salı günü online olarak gerçekleştirilmiştir.

4. sınıf öğrencilerine mezun olmadan önce kapsamlı ve derinlikli mesleki deneyim kazandırmayı hedefleyen programa Tepe Servis ve Yönetim de “Off-Site ATM Temizliği Rota Planlaması” projesi ile katılım göstermiştir. Operasyonel süreçlerde ortaya çıkabilecek problemlere çözüm bulmayı hedefleyen proje sürecinde şirket danışmanı olarak yer alan Tepe Servis ve Yönetim Bankalar Bölge Müdürü Tolga Türkeroğlu, projenin hedeflerine ulaşması için bilgi alışverişi ve onay süreçlerinde destek sağlamıştır. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencilerinin oluşturduğu proje ekibinin çalışmaları ile gerçekleştirilen proje sonucu ortaya çıkan algoritma ile silim süreçlerinde olumlu ve katma değerli bir fayda sağlanmıştır.

Proje kapsamında, temizlik hizmetlerinde aylık 8 bin ATM ve 60 bin temizlik işinden sorumlu olan Tepe Servis’in her temizlik çalışanı kendisine atanan günlük işleri takip etmeleri için Ontime adlı mobil uygulamalarını kullanmaktadır. Hizmet verilen iş çerçevesinde, zamanında tamamlanması gereken bir dizi görev bulunmaktadır. Gerçekleştirilen proje çalışması ile tamamlanmış iş sayısında optimizasyonla maksimum verimlilik ve tamamlanmamış işleri bir sonraki döneme aktaran bir sistem geliştirilmesi amaçlanmıştır. Proje çıktısı olarak proje ekibi tarafından geliştirilen yeni algoritma ile geçmiş dönem bilgileri karşılaştırılmış ve yapılan çalışmada off-site ATM temizliğinin rota planlamasında %54 daha az yol katedilerek %36 daha fazla başarı oranına ulaşılmıştır.

Basın Bülteni Mayıs 2021

Bilkent Holding Kurumsal Hizmet Grubu şirketlerinden, entegre tesis yönetimi alanında inovatif çözümler sunan Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, pandemi döneminde hızlandırdığı teknoloji odaklı atılımlarını inovatif temizlik yaklaşımı ile hız kesmeden devam ediyor. Türkiye genelinde 11 bankaya hizmet veren ve yurt çapında 16 bini aşkın ATM’ye temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti veren Tepe Servis, COVİD-19 bilincine hassasiyet gösteren özel müşterileri için temizlik hizmetine ilaveten Türkiye’nin ilk COVİD-19 test raporuna sahip UV Sterilizatör’ü devreye aldı. Tepe Servis ve Yönetim, UVC LED teknolojisi ile temizlik aşamalarındaki ozon salınımın önüne geçen UV Sterilizatör ile dezenfeksiyon işleminin yapıldığı alanları insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde bakteri, virüs gibi mikroorganizmalardan arındırmayı hedefliyor. Bulaş riskini en çok barındıran tuş takımı ve klavye gibi dokunmatik yüzeyler temizledikten sonra UV Sterilizatör cihazı ile dezenfekte ediliyor. Şirket, ilerleyen dönemlerde ürünün kullanım alanlarını daha da genişletmeyi amaçlıyor. 

Ortak kullanım alanlarının COVİD-19’un yayılımında yarattığı tehlike, dezenfeksiyon süreçlerinde kullanılan ve toplum sağlığını ön planda tutan ürün ile yöntemlerin önemini daha da artırdı. Ortak kullanım alanlarının temizlik aşamalarında kullanılan bazı ürünlerin hem virüs ve bakterilerin yayılımını engellememesi hem de toplum sağlığını tehlikeye atması da tartışılan konular arasında yer aldı. Tüm bu gerçeklerden yola çıkarak hizmet verdiği müşterilerine ait ortak alanlarda çevreye ve doğaya duyarlı temizlik ürünleriyle hijyen sağlayan, virüs ve bakterilere karşı temizlik kalkanı oluşturan Tepe Servis ve Yönetim, pandeminin yayılımında kritik öneme sahip olan bankalara yönelik temizlik süreçlerinde yeni bir teknolojiyi devreye aldı. Entegre tesis yönetimi alanında inovatif çözümler sunan Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, özellikle bankalara yönelik sunduğu temizlik hizmetinde kullandığı “UV Sterilizatör” isimli cihaz ile dezenfeksiyon işleminin yapıldığı alanları insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde bakteri, virüs gibi mikroorganizmalardan arındırıyor. Çevre dostu uygulamalarıyla sektörde fark yaratan şirket, ilerleyen dönemlerde cihazın kullanım alanlarını daha da yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

“Entegre tesis yönetiminde örnek olacağız”

Pandemi dönemi ile birlikte ortak kullanım alanlarının temizlik süreçlerinin ayrı bir öneme sahip olduğunun altını çizen Tepe Servis ve Yönetim Bankalar Direktörü Berna Artuç, bu noktada özellikle banka, hastane ve AVM gibi temas riski yüksek alanların ön plana çıktığını söyledi. Artuç, “Söz konusu ortak kullanım alanları elbette ki hijyen noktasında her zaman çok önemliydi. Ancak pandemi dönemi bu önemi daha da artırdı. Biz de; sektörde elde ettiğimiz konumun getirdiği sorumluluktan yola çıkarak pandemi ile mücadelede de her zaman bir adım ileriyi hedefledik. İnovasyona önem veren bir şirketiz. Temizlik süreçlerimizde çevreci uygulamaları her zaman destekliyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı UV Sterilizatör ile sunduğumuz temizlik hizmeti ayrı bir öneme sahip. UV Sterilizatör ile taçlandırdığımız çevre dostu, toplum sağlığını ön planda tutan yaklaşımımızla entegre tesis yönetiminde örnek olmayı amaçlıyoruz. Bundan sonraki temizlik süreçlerimizde UV Sterilizatör’ün kullanım alanlarını yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Dezenfeksiyon işlemini kısa sürede tamamlıyor!

UV Sterilizatör, Türkiye’nin ilk COVİD-19 test raporuna sahip. Söz konusu cihaz, temizlik süreçlerinde kullanılan diğer yöntemlerin aksine ilgili yüzeyde yer alan ve insan sağlığını tehdit eden patojen mikroorganizmaların yayılımını toplum sağlığını ön planda tutarak ortadan kaldırıyor. Dezenfeksiyon işlemini 264 nm dalga boyunda tamamlayan ürün, 360 derece dönen başlığı, mıknatıslı oturtma ayağı, asma aparatı ile rahatlıkla kullanılabiliyor. Kullanıldığı yüzeylerdeki tüm bakteri, virüs ve mantarları yok edip, tekrar üremelerini durdurmayı amaçlayan ürün, dezenfeksiyon işlemini de kısa sürede tamamlıyor. Bulaş riskini en çok barındıran tuş takımı ve klavye gibi dokunmatik yüzeyler temizledikten sonra UV Sterilizatör cihazı ile dezenfekte ediliyor. Dezenfeksiyon işleminde yaygın olarak tercih edilen diğer ürünlerin aksine, kullandığı UVC LED teknolojisi ile temizlik aşamalarındaki ozon salınımın önüne geçen cihaz, çevre dostu olması hem de toplum sağlığını ön planda tutan özelliği ile dikkat çekiyor.

16 bini aşkın ATM’yi OnTime ile kontrol ediyor!

Türkiye genelinde 11 bankaya hizmet veren Tepe Servis,16 bini aşkın ATM’nin dezenfeksiyon süreçlerinden de sorumlu. Pandemi döneminde bu alanlara yönelik sunduğu hizmetin periyodunu artıran şirket, yine bu dönemde özellikle hastanelere yakın noktalarda bulunan ATM’lere yönelik hizmetinin sıklığını da artırdı. Banka şubelerine temizlik personeli hizmeti de sunan Tepe Servis ve Yönetim, Türkiye’nin ulaşılması en zor bölgelerindeki ATM’lerin temizlik işlemini her türlü hava koşullarına ve bölgesel faktörlere karşın yürütüyor. Şirket, yüzde 100 yerli OnTime yazılımı ile de temizlik hizmeti sunulan ATM’leri uzaktan erişimle, mobil ve gerçek zamanlı kontrol ediyor.

Basında çıkan içerikler:

TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ 50 KADIN CEO’SU

Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su ‘Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su araştırmasının bu yıl dokuzuncusunu gerçekleştirdik. Atamalar ve iş değişimleri nedeniyle listeden ayrılanların yanı sıra CEO’luk koltuğuna oturarak sıralamamıza giriş yapan yeni isimler de var. ÖZLEM BAY YILMAZ obay@ekonomist.com.tr Bu yıl GroupM EMEA’nın CEO’luğu ile birlikte 25 şirketi kapsayan WPP Türkiye’nin ülke başkanlığını da yürüten Demet İkiler, büyük bir sıçrama yaparak birinciliğe oturdu. Geçen yılın birincisi Philip Morris/Sabancı Genel Müdürü Filiz Yavuz Diren ise ikinciliğe yerleşti. Listenin yeni isimlerinden LC Waikiki Mağazacılık Genel Müdürü Berna Akyüz Öğüt üçüncü, İndeks Bilgisayar Genel Müdürü Banu Sürek ise beşinci sırada yer aldı. Tabloları görmek için görsellere tıklayın. Kadınlar, cinsiyet eşitliği için son yıllarda büyük bir mücadele veriyor. Ancak iş dünyasında kadınlar hala büyük oranda erkeklerin gerisinde kalıyor. Özellikle Türkiye’de bu konuda tablo çok da parlak değil. Öyle ki AB istatistik Ofisi’nin (Eurostat) 2020 yılının mart ayında açıkladığı araştırmaya göre Türkiye, 34 Avrupa ülkesi içinde kadın yönetici oranında sondan ikinci sırada yer alıyor. Öte yandan Türkiye’de yöneticilerin sadece yüzde 22si kadın. Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde bu oran, ortalama yüzde 37. Yani AB’de her üç yöneticiden biri kadın. Yönetim kurullarındaki kadın oranına bakıldığında ise Fransa’da yüzde 45, İtalya’da yüzde 43, İsveç’te yüzde 42 gibi yüksek oranlar görülüyor. Almanya ve İngiltere’nin yüzde 33 oranını yakaladığı kadın yönetim kurulu üyeliği konusunda, Türkiye’nin geldiği nokta ise yüzde 15,9. FARK YARATAN KATKI Dolayısıyla Türkiye, kadının işgücüne katılımında da yönetici olarak görev alma oranlarında da olması gereken yerin oldukça gerisinde. Türkiye ekonomisinin gerçek potansiyelini ortaya koyabilmesi için kadın yönetici ve yönetim kurulu üyesi oranlarının hızla Avrupa ortalamalarının üstüne çıkarılması gerekiyor.

2019 yılında ülkemizde kadının işgücüne katılım oranı yüzde 34,5’ti ve bu tabloyla Türkiye, OECD ülkeleri arasında son sırada yer alıyordu. Pandemi süreci, zaten çok düşük olan kadın istihdamının daha da düşmesine neden oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Haziran 2020 itibarıyla ülkemizde kadının işgücüne katılım oranı yüzde 32’ye gerilemiş durumda. Buna karşın son yıllardaTürkiye’de başarılarıyla şirketlerin üst yönetimlerine çıkmış, uluslararası şirketlerde global görevler üstlenmiş hatta en tepe noktalara ulaşmış kadınlar var. Güçlü birer lider olan bu kadınların başarı hikayeleri, onların özelliklerini de ortaya koyuyor. Üst düzey yönetimde kadınların sayısı arttıkça, şirketlerin başarı grafiklerinin de doğru orantılı olarak yükseldiğini belirten My Executive Kurucu Ortağı Müge Yalçın, “Yapılan araştırmalar, kadın yöneticilerin şirketlerde; finansal performansın da hisse senedi değerlerinin de çalışan ve müşteri memnuniyetinin de yükselmesine fark yaratan ölçülerde katkı sağladıklarını ortaya koyuyor. Bu sonuçlar, iş dünyasındaki yanlış algının değişmesinde önemli rol oynuyor” diyor. Ekonomist Dergisi olarak biz de iş dünyasında ‘kadın’ algısının güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla, dokuz yıldır ‘En Güçlü 50 Kadın CEO’ araştırmamızla üst düzey kadın yöneticileri kapağa taşıyoruz. LİSTENİN İLK ÜÇÜ Bu yılki ‘En Güçlü 50 Kadın CEO’ sıralamamıza bakıldığında birincilik koltuğunda GroupM EMEA’nın CEO’luğu ile birlikte 25 şirketi kapsayan WPP Türkiye’nin Ülke Başkanlığı’nı da yürüten Demet İkiler’in yer aldığını görüyoruz. İkiler, 2020 yılında 157,5 milyar TL ciroya ulaşan GroupM EMEA ve 3,2 milyar TL ciroya ulaşan WPP Türkiye olmak üzere toplam 160,7 milyar TL’lik bir ciroyu ve 17 bin 480 kişilik bir büyüklüğü yönetiyor. Demet İkiler, hem hayat tecrübesi hem de sektörel deneyimi ile kendine has, daha değişim ve dönüşüm odaklı bir yöneticilik tarzı olduğunu söylüyor. İkiler, “İçinde bulunduğum sektör hem tüketici odaklı hem de teknoloji ile beslenen bir sektör olduğu için sürekli bir dönüşüm içerisinde. Dolayısıyla yöneticilik anlayışım da bu doğrultuda fit ediyor diye düşünüyorum” diye konuşuyor. Listemizin ikincisi ise geçen yılın birincisi olan Philip Morris/Sabancı Genel Müdürü Filiz Yavuz Diren. Geçtiğimiz yıl tahmini rakamlara göre 30 milyar TL ciroya ulaşan şirket, üretimden sahaya, insan kaynağı yönetiminden iş ortaklarına kadar, tedarik zincirinin her alanında değişime 2021 yılında da odaklanmaya devam etmeyi planlıyor. Diren, 2021 ajandalarında ticari operasyonlarda dijital dönüşüm, kapsayıcılık ve çeşitlilik projelerinin yaygınlaştırılması ve girişimcilik ekosistemini büyütmenin öncelikli olduğunu söylüyor. ‘En Güçlü 50 Kadın CEO’ araştırmamızın üçüncü sırasında ise listemize bu yıl giriş yapan LC VVaikiki Mağazacılık Genel Müdürü Berna Akyüz Öğüt var. Kasım 2019’dan itibaren bu görevi yürüten Öğüt, 18,5 milyar TL’lik ciroyu yönetiyor. Genişleme stratejisinin bu yıl da gündemlerinde olacağını söyleyen Öğüt, şöyle devam ediyor: “LC Waikiki mağazalarımızın yanı sıra alt markalarımız olan LCW Dream, LCW Steps ve LCW Home mağazalarımızı açmayı sürdüreceğiz. Yurtdışında da yeni ülkeleri test etmeye devam edeceğiz. Malezya ve Endonezya’dan sonra Hindistan pazarına hazırlanıyor ayrıca LC Waikiki’yi dördüncü kıtaya taşıyacak Peru ve Ekvador mağazalarımızın açılışı için sabırsızlanıyoruz.” NELER DEĞİŞTİ? Berna Akyüz Öğüt’ün yanı sıra bu yıl listemize katılan pek çok kadın yönetici var. İndeks Bilgisayar Genel Müdürü Banu Sürek, Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, Garanti BBVA Filo Genel Müdürü Ayşegül Gülgör, Tepe Servis Genel Müdürü Canan Çakmakcı, Flokser Kimya Genel Müdürü Ekin Tükek, CMC Turkey CEO’su Banu Hızlı, Gelecek Varlık Yönetimi Genel Müdürü Sezin Ünlüdoğan o isimler arasında yer alıyor. Öte yandan geçtiğimiz yıla göre adını daha üst sıralara taşıyan kadın liderlerin sayısı da oldukça fazla. Adını birinciliğe taşıyan Demet İkiler’in yanı sıra Facebook Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, Sodexo CEO’su Eda Uluca Özcan, Marsh Türkiye Eş CEO’su Yeşim Aksüt, VDF’si Tijen Akdoğan Ünver, Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Mondi Tire Kutsan CEO’su Sevinç Yener Çimecioğlu, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Teleperformance Türkiye CEO’su Tülay Doğrular gibi isminlerin listemizde yükselişe geçtiği gözleniyor. Geçen yılki listemizde yer alan Ebru Dorman, Arzu Aslan Kesimer, Işıl Hasdemir, Ülkü Özcan, Didar Sevdil Yıldırım’ın ise iş değişimi nedeniyle bu yılki sıralamamızda yer alamadığı dikkat çekiyor. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARI COVID 19 nedeniyle zorlu bir yıl geride bırakıldı. 2021’de de aynı etkiler söz konusu. Ancak şirketler yerlerinde durmuyor. 2021 yılına yönelik planlarını hayata geçiriyorlar. Listemizde altıncı sırada yer alan PepsiCo Genel Müdürü Ece Aksel ise bu yıl sürdürülebilir bir gıda sisteminin oluşturulması için çalışmalara devam ederken, dijitalleşme yatırımlarını da hızlandıracaklarını belirtiyor. Şirketin 2050’ye kadar net-sıfır emisyon hedefine ulaşılması için uzun vadeli bir stratejisi bulunduğunun altını çizen Aksel, “Bizim için sera gazı emisyonlarının azaltılmasında en kritik yatırım alanlarından biri yenilenebilir enerji. Elektrik tüketimimizin; Suadiye fabrikamızda yüzde 45’ini, Tarsus fabrikamızda yüzde 60’ını kendi kurduğumuz biyogaz ve solar enerji tesislerinden elde ediyoruz” diyor. Manisa fabrikalarında da solar enerji yatırımlarının birinci fazını tamamladıklarını kaydeden Aksel, şöyle konuşuyor: “İlave olarak bu yıl açılacak biyogaz üretim tesisimiz ile bu fabrikamızda da elektriğin yüzde 50’ye yakınını kendi yenilenebilir kaynaklarımızla elde edeceğiz. 2021 yılı başından beri, diğer 12 Avrupa ülkesi gibi operasyonlarımızda yüzde 100 yenilenebilir elektrik kullanımına geçtik.” Listemize yedinci sıradan giriş yapan eden Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng ise bu yıl, yerli üreticileri geliştirmeye, tedarikçilerine katkı sağlamaya ve Türk mutfağının değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerine dikkat çekiyor. Yerel ve coğrafi işaretli ürünleri, kooperatifleri desteklemeyi sürdüreceklerini ifade eden Türüng, 2021’de operasyonlarını dijitalleştirmeye, müşterilerine dijital alışveriş seçenekleri sunmaya ve Horeca’nın da dâhil olduğu sektör oyuncularını dijitalleştirmeye yönelik çalışmalarına odaklanacaklarını vurguluyor. Sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında ise et ve balık sürdürülebilirlik yatırımlarına ek olarak meyve ve sebzede tarladan sofraya sürdürülebilirliği mümkün kılacak bir proje üzerinde çalıştıklarını kaydediyor. Türüng, “Daha fazla kadının iş hayatında yer alması da önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor.Kadın çalışan sayısını artırmakla kalmayacak aynı zamanda birlikte çalıştığımız iş ortaklarımızı, tedarikçilerimizi ve üreticilerimizi de kadın istihdamını artırmaları için destekleyeceğiz” şeklinde konuşuyor. PANDEMİDE NE YAPTILAR? Kadınların en büyük özelliği daha disiplinli olmaları. Bu yönlerini pandemi döneminde daha da ortaya çıkardılar. Bu süreçte yönetici, anne ve eş kimliklerinin hepsi birden devreye girdi. Aynı anda hem ev idaresi hem de iş idaresini birarada yürüttüler. Evde çalışırken ve işte geçen zamanlarını çok doğru kullandılar. Aynı anda birden çok işe odaklanabiliyorlar. Bu açıdan dengeyi kurabilme becerileri yüksek. İş ve yaşam dengesini iyi yönetiyorlar. Empati özellikleri güçlü. Çalışan psikolojisini anlamaları ve krizleri çözmedeki başarı ile hem işi hem de ekibi bu dönemde iyi yönettiler. Çalışanlara karşı duyarlı davranmaları sorunların çözümünü kolaylaştırdı. Ayrıca sosyal ve duygusal becerileri ön plana çıktı. Daha hızlı kararlar alabildiler. Çalışanların ihtiyaçlarındaki anlık değişime gösterdikleri uyum da çok hızlı oldu. Bu güçlü kasları sayesinde pandemide kadın yöneticilere olan talebin arttığını söyleyebiliriz. Talebin önümüzdeki yıllarda daha çok artacağını öngörülüyor. 2021 PLANLARI Şirketler pandeminin yarattığı olumsuz havaya rağmen aksiyon almaktan geri kalmıyor. Bu yılki listemizde dokuzuncu sırada yer alan Beymen Grup CEO’su Elif Çapçı, 2021’de 50’nci yılını kutlayan şirketin yıl boyunca pek çok özel proje ve sürprize imza atmayı planladığını söylüyor. Bu yıl da lüks moda pazarındaki lider konumlarını koruyarak daha ileriye taşımayı hedeflediklerini belirten Çapçı, “Grup olarak 244 mağaza ile girdiğimiz 2021 yılı boyunca mevcut mağazalarımızda koşulsuz müşteri mutluluğunu önceliklendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca Tod’s ve Alexander McQueen ile Zorlu Center’da yeni mağaza açılışlarımız olacak. Bunun yanı sıra dijitalleşme ve omnichannel yatırımlar yine en önemli gündemimiz olacak” diyor. KADINLARA TAVSİYELER Listemizin dördüncüsü Facebook Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş’ın yönetici pozisyonunda olan kadınlara pek çok önerisi var. Kadın liderlerin kendilerine olan inançlarını asla kaybetmemeleri gerektiğini vurgulayan Matraş, şunları ekliyor: “Biz kadınlar hayatımızdaki sınırları, öncelikle kendi koyduğumuz sınırları kaldırarak aşmaya başlamalıyız. Gençlerimiz kendilerine rol model gördükleri kişileri yakından takip etmeliler. Genç yeteneklere ve kadınlara rol model olma konusunda biz de daha çok caba sarf etmeliyiz. Son olarak, birçok küresel araştırma gösteriyor ki, iş dünyasındaki kadınların daha çok mentora ihtiyacı var. Ben de dahil olmak üzere fark yaratan kadınlar olarak daha çok genç yeteneğe önlerindeki zorlu yolculukta mentorluk yapmamız ve destek olmamız gerekiyor.” Dokuz yıldır GE’nin genel müdürlük koltuğunda oturan ve listemizde sekizinci sırada konumlanan Canan Özsoy ise şirket içinde aktif rol aldığı kapsayıcılık ve çeşitlilik konseyi ile hem globalde hem Türkiye’de ‘women’s network/kadınlar ağı’ ile çalışanlarının iş gelişimini ve mentorluk programları ile kariyer gelişimlerini destekliyor. Özsoy, kariyer yolculuklarında başarılı olmaları için genç kadınlara tavsiyelerini ise beş madde ile sıralıyor: “Yaptığın işi tutkuyla sevmek, yaptığı işte ve kariyerinde, evine götürdüğün maddi kazançtan daha fazla değer bulabilmek, sabretmek, sebat etmek, varlık göstermek.” KADIN YÖNETİCİLERDE ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER MURAT YEŞİLDERE / EGON ZEHNDER KIDEMLİ ORTAĞI ”KADIN YÖNETİCİLERİN SAĞLADIĞI KATKIYA OLAN FARKINDALIK ARTTI” ”Son yıllarda kadın yöneticilerin sağladığı katkıya yönelik farkındalık arttı. Benzer şekilde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği mücadelesinin sağladığı hak ve fırsatların sonucu olarak kadın yöneticilerin yetkinliklerini ve katkılarını daha etkili olarak ortaya çıkarabildiklerini söylemek mümkün. Bu iki olgunun sonucu da kadın yöneticilerin, Sheryl Sandberg’in tavsiye ettiği gibi, daha büyük özgüvenle kendilerini daha çok ve daha etkin ifade etmelerinin de yetkinliklerinin anlaşılmasına katkı sağladığı inancındayım.” MURAT ERGENE / ERGENE CONSULTING & HGA GROUP TÜRKİYE BAŞKANI ”BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ TALEBİNDE ARTIŞ VAR’ ”Son beş yıldır kadın yönetici oranlarında küçük de olsa sürdürülebilir bir şekilde artışlar dikkati çekiyor. Bu artışlar elbette beklenen düzeyde ve yeterli değil. Ancak iş dünyasında kadın yönetici istihdamının küçük de olsa artış trendinde olması gelecek için umut verici. Ergene Danışmanlık olarak biz de gerçekleştirdiğimiz projelerde, özellikle bağımsız kadın yönetim kurulu üyesi talebinde yüzde 25’ler oranında artış görüyoruz. CFO ve CMO seviyesindeki kadın yönetici atamalarında da yüzde 30’un üzerinde bir artış olduğunu söyleyebiliriz. ” ZEYNEP SELGUR / SPORTIVE A.Ş. CEO “YATIRIM PLANIMIZ YAPAY ZEK ÜZERİNE” “Pandemi döneminde elbette önceliğimiz çalışanlarımızın sağlığı oldu. Şirketimizin stok devir hızı, nakit akışı, iş akış süreçlerinde yeni normale paralel revizyonlar yaptık. 2021’de ise ajandamın öncelikleri arasında e-ticaret alanındaki yenilikleri, yeni nesil pazarlama alanlarını takip etmek, keşfetmek ve müşteriye farklı kanallarla ulaşmak var. Yatırım planlarımızın tamamı ise yapay zeka ve dijitalleşme üzerine. Dünya ve Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip edip, hızlı ve yenilikçi aksiyonlar almak konusunda ekibime liderlik ediyorum. Genç iş kadınlarına tavsiyem, dünyayı ve Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip etmek, iyi bir network oluşturmak, hedef odaklı olmak, öğrenme sürecini daimi olarak içselleştirmek ve çok çalışmak.” EDA ULUCA ÖZCAN / SODEXO AVANTAJ VE ÖDÜLLENDİRME HİZMETLERİ İCRA KURULU BAŞKANI ”START UP’LARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ” ”Gelecek yıllarda geleneksel çalışan faydalarının yanına spor, sağlık, kişisel gelişim gibi yeni nesil faydalar da eklemesi bekleniyor. Şirket olarak 2021’de bu alanda kullanıcı deneyimini ön plana alan sürpriz yatırımlarımız olacak. Bunun yanı sıra Türkiye’nin girişimci ekosistemi ile yakın ilişki içerisindeyiz. Geçen yıl yatırım yaptığımız ‘Hemen Yolda’ isimli start up, üyelerimizin siparişlerini yüzde 42 artırmasını sağladı. Benzer girişimleri yakından takip ediyoruz. Ayrıca 2021 ‘de yapay zeka, analiz ve otomasyon araçlarına da yatırım yapmaya devam edeceğiz” JAKLİN GÜNER / VAKKO CEO’SU “BEŞ YILLIK DÖNÜŞÜMÜ BİR YILDA YAPTIK” ”İş yapış şekillerimizi değiştirmemiz gereken; kısa ve uzun vadeli projelerimizi aynı anda çalıştırmamız gereken bir yıldı. Mağazaların kapanması ile kısa vadede sektörün yönetmesi gereken konuların içerisinde nakit yönetimi ön plana çıktı. Stok yönetimi ve kiralar başta olmak üzere tüm nakit kalemlerine sıfırdan tasarlanıyormuş gibi odaklandık ve bu çalkantılı dönemde şirketi yönünü doğru tutmayı başardık. Diğer taraftan değişen müşteri alışkanlıklarına kendimizi adapte ettik. Dijitalleşme konusunda büyük bir yatırım yaptık ve Vakko Live 7/24’ü hayata geçirdik. Gelecek beş yılda yaşayacağımız dönüşümü 2020 içinde gerçekleştirdik. Ankara’da yaklaşık 2 bin metrekare büyüklüğündeki Vakko Kuzu Effect’i açtık. Yeni yatırımımız ile Kuzu Effect AVM’de Vakko, Vakko Wedding ve Vakko Bistrot ile başkentli Vakko dostlarımız ile buluştu.” TİJEN AKDOĞAN ÜNVER / VDF CEO’SU “EN ÖNEMLİSİ ÇALIŞAN MUTLULUĞU” ”Bence pandemi bizlere, yani kurumlara, profesyonellere öncelikle şunu gösterdi: İş yaşamında en önemli şey, şirketi oluşturan insanların mutluluğu… Zira mutlu iş yerinde çalışan, kendileri de mutlu olan insanlar hangi şartta olursa olsun işlerine daha iyi asılıyor, uzakta olsalar da birbirleriyle iletişimleri hiç kesilmiyor ve kendi kendilerini motive edecek mutlaka bir şey buluyorlar. Bu nedenle bu dönemde benim yaklaşımım, çalışma arkadaşlarımla mümkün olduğu kadar iletişimde olmak, iş dışında konularla ilgili de dertleşmek ve hisselerimizi paylaşmak oldu. Sadece genç kadınlar için değil, gençler için de verebileceğim yegâne tavsiye, kendilerini nerede görmek istiyorlarsa oraya varmak için var güçleriyle çalışmaları, kendilerini sürekli geliştirmeleri ve motivasyonlarını düşürecek her türlü olumsuzluğa karşı güçlü olmaları olacaktır.”

Tepe Servis QR Kod uygulamasına geçiyor

Tepe Servis QR Kod uygulamasına geçiyor Entegre tesis yönetimi alanında inovatif çözümler sunan Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, pandemi döneminde hızlandırdığı teknoloji odaklı atılımları ile sektöre yön vermeye devam ediyor. Hizmetlerini müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendiren şirket, dokunmatik ekranların kullanıldığı takip işlemleri için Karekod (QR kod) uygulamasına geçmeyi hedefliyor. Tepe Servis ve Yönetim, pandemi sürecinin ardından hızlandırdığı teknoloji odaklı yatırımları ile iş süreçlerinde köklü bir değişime gidiyor. Şirketin sunduğu hizmetler gereği farklı alanlarda kullanılan ve müşterilerinin pandemi döneminde yaklaştığı hassasiyetle “başlıca bulaş riski taşıyan alanlar” arasında değerlendirdiği, dokunmatik ekranlar yerini QR kod uygulamasına bırakıyor. Tepe Servis ve Yönetim, çalışanların görev takip sistemlerinden anlık müdahale gerektiren olayların daha hızlı bir şekilde tespit edilmesine kadar uzanan geniş bir yelpazeyi kapsayan iş süreçlerinde QR kod uygulamasına geçmeyi planlıyor. Şirket söz konusu değişim ile hem toplum sağlığının korunmasına destek sağlamayı hem de sektördeki teknoloji odaklı değişime öncülük etmeyi hedefliyor.“Toplum sağlığını korumak için çalışıyoruz”Tüm iş süreçlerinde müşteri memnuniyetini ve güvenliğini ön planda tuttuklarını anlatan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, hayata geçirdikleri çözüm önerilerinin de iş ortaklarının ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendiğini vurguladı. Hemen hemen her sektörde farklı alanlarda kullanılan dokunmatik ekranların pandemi süreci ile birlikte pek fazla tercih edilmez bir hal aldığına dikkat çeken Çakmakcı, “Bulunduğumuz sektör itibariyle toplum sağlığına yönelik hassasiyetimiz pandemi döneminde daha da arttı. Hayata geçirdiğimiz inovatif çözümlere bir yenisini daha eklemek adına yoğun bir çalışma sürecine girdik. Her zaman müşteriyi dinlemek, gözlemlemek, asıl ihtiyaç neyse ona odaklı çözümler sunmak birinci önceliğimiz. Bu süreçte de gördük ki; müşterilerimiz de, mekanların ziyaretçileri de artık ekranlara dokunmak istemiyor. Hepimiz restoranlarda menü bile göremiyoruz artık. Her şey dijital ve dokunma tümüyle elimine edilmeye doğru gidiyor. Biz de yeni dünyaya uyumlanarak ekranlardan daha farklı çözümlere yöneldik. Böylece QR kod uygulamasına geçiş sürecini başlattık” dedi. Tepe Servis ve Yönetim’in her mekana özel üretilerek hayata geçirilecek QR kod uygulaması ile anlık memnuniyet anket uygulamaları, acil talep ihtiyaç bildirimleri gibi işlemlerin bir telefon aracılığıyla dokunmadan yapılması hedefleniyor.

Tepe Servis: Çalışanlarımızın yüzde 61’i kadın

Tepe Servis: Çalışanlarımızın yüzde 61’i kadın Kadın dostu şirketler gibi çeşitli kategorilerde Türkiye’nin ilk 100 şirketi arasında yer aldıklarını vurgulayan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Kadın yönetici sayımızla da parmakla gösterilen bir şirketiz. Eşit oranda kadın-erkek çalışanlardan oluşan bir makine operatörü kadromuz var. Başarının sırrının her zaman her alanda eşitlikte olduğuna inanıyoruz” dedi. Entegre tesis yönetimi alanında inovatif çözümler sunan Tepe Servis ve Yönetim, kadın çalışan istihdamı ve iş kollarında sunduğu fırsat eşitliğiyle dikkat çekiyor. Yaklaşık 8 bin 500 kişiye istihdam sağlayan şirketin çalışanlarının yüzde 61’ini kadınlar oluşturuyor.“En üst yöneticisinden sahadaki personeline kadar ayrım yapmadan, eşit haklar ve hepsinden önemlisi uyumlu, ahenkli, huzurlu bir ortamı oluşturan kadın ve erkeklerden oluşan büyük bir aileyiz” açıklamasını yapan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Bizim kadın çalışan sayımız erkek çalışanlarımızdan daha fazla. Bu nedenle kadın çalışan dostu şirketler gibi çeşitli sıralamalarda ülkemizdeki ilk 100 şirket arasında yer alıyor ve bununla gurur duyuyoruz. Sadece kadın çalışan sayımızla değil, kadın yönetici sayımızla da parmakla gösterilen bir şirketiz” diye konuştu.Faaliyet alanları gereği tesis yönetim ve kurumsal temizliğin bir parçası olan “endüstriyel temizlik makinesi”, “araç operatörlüğü” gibi genellikle erkek çalışanların görüldüğü iş kalemlerinin bulunduğunu anlatan Çakmakcı, “Araç operatörlüğü pozisyonunda yalnızca ülkemizde değil dünyada da genellikle erkeklerin istihdam edildiğini görüyoruz. Oysaki bu ne kas gücü ne de cüsse isteyen bir iş. Biz bu sebeple baştan bu ayrımı kaldırarak konuya yaklaştık ve kadın çalışanlarımıza da makineci olmak imkanını açtık” ifadelerini kullandı.KADIN DOSTU ŞİRKETTE 23.SIRADA Çakmakcı, şu açıklamaları yaptı: “Uygulamamızın bazı pozitif sonuçlar doğurduğunu gördük. Zaman içerisinde kadınların kullandığı araç ve makinelerde bakım onarım maliyetlerinin, makine arızlarının azaldığını tespit ettik. Kadın çalışanlarımız sorumlulukları altındaki cihaz ve ekipmanları erkeklere oranla daha titiz kullanıyor, ayrıca kullanım kurallarını asla ihlal etmiyor. Şu anda eşit oranda kadın-erkek çalışanlardan oluşan bir makine operatörü kadromuz var. Tüm bunlarla birlikte genellikle kadın çalışanlardan oluştuğu düşünülen çağrı merkezimizde de çok sayıda erkek çalışan var. Biz tüm iş kollarında eşitlikten yana olduğumuzu hem söylemlerimiz hem de uygulamalarımızla ifade ediyoruz. Başarının sırrının da her zaman her alanda eşitlikte olduğuna inanıyoruz. Başarı, her alanda kesinlikle kadın/erkek ayrımı gözetmeyen bir unsur.”Tepe Servis ve Yönetim, Capital Dergisi tarafından düzenlenen “Kadın Dostu Şirketler” araştırmasında ilk 100 şirket içerisinde 23’üncü, “Kadın Yönetici Dostu” kategorisinde ise 56’ncı sırada yer aldı. 

Tepe Servis ve Yönetim, fırsat eşitliğiyle örnek oluyor

Tepe Servis ve Yönetim, fırsat eşitliğiyle örnek oluyor Entegre tesis yönetimi alanında inovatif çözümler sunan Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli şirketlerinden Tepe Servis ve Yönetim, kadın çalışan istihdamı ve iş kollarında sunduğu fırsat eşitliğiyle dikkat çekiyor. Yaklaşık 8 bin 500 kişiye istihdam sağlayan şirketin çalışanlarının yüzde 61’ini kadınlar oluşturuyor. Ayrıca hem Türkiye’de hem dünyada sıklıkla erkeklerin tercih edildiği “endüstriyel temizlik makinesi” ve “araç operatörlüğü” gibi görevler kadın çalışanlara emanet ediliyor. Kadın dostu şirketler gibi çeşitli kategorilerde Türkiye’nin ilk 100 şirketi arasında yer aldıklarını vurgulayan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Kadın yönetici sayımızla da parmakla gösterilen bir şirketiz. Eşit oranda kadın-erkek çalışanlardan oluşan bir makine operatörü kadromuz var. Başarının sırrının her zaman her alanda eşitlikte olduğuna inanıyoruz” dedi. Entegre tesis yönetimi sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, birçok ilki hayata geçirdiği proje ve uygulamalarının yanı sıra kadın çalışan istihdamıyla da emsal teşkil edecek çalışmalara imza atıyor. Çalışanlarının yüzde 61’i kadınlardan oluşan Tepe Servis, 5 bin 119 kadın çalışana sahip. “En üst yöneticisinden sahadaki personeline kadar ayrım yapmadan, eşit haklar ve hepsinden önemlisi uyumlu, ahenkli, huzurlu bir ortamı oluşturan kadın ve erkeklerden oluşan büyük bir aileyiz” açıklamasını yapan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Bizim kadın çalışan sayımız erkek çalışanlarımızdan daha fazla. Bu nedenle kadın çalışan dostu şirketler gibi çeşitli sıralamalarda ülkemizdeki ilk 100 şirket arasında yer alıyor ve bununla gurur duyuyoruz. Sadece kadın çalışan sayımızla değil, kadın yönetici sayımızla da parmakla gösterilen bir şirketiz” diye konuştu. Ayrımı kaldırdık! Faaliyet alanları gereği tesis yönetim ve kurumsal temizliğin bir parçası olan “endüstriyel temizlik makinesi”, “araç operatörlüğü” gibi genellikle erkek çalışanların görüldüğü iş kalemlerinin bulunduğunu anlatan Çakmakcı, “Araç operatörlüğü pozisyonunda yalnızca ülkemizde değil dünyada da genellikle erkeklerin istihdam edildiğini görüyoruz. Oysaki bu ne kas gücü ne de cüsse isteyen bir iş. Biz bu sebeple baştan bu ayrımı kaldırarak konuya yaklaştık ve kadın çalışanlarımıza da makineci olmak imkanını açtık” ifadelerini kullandı. Çakmakcı, şu açıklamaları yaptı: “Uygulamamızın bazı pozitif sonuçlar doğurduğunu gördük. Zaman içerisinde kadınların kullandığı araç ve makinelerde bakım onarım maliyetlerinin, makine arızlarının azaldığını tespit ettik. Kadın çalışanlarımız sorumlulukları altındaki cihaz ve ekipmanları erkeklere oranla daha titiz kullanıyor, ayrıca kullanım kurallarını asla ihlal etmiyor. Şu anda eşit oranda kadın-erkek çalışanlardan oluşan bir makine operatörü kadromuz var. Tüm bunlarla birlikte genellikle kadın çalışanlardan oluştuğu düşünülen çağrı merkezimizde de çok sayıda erkek çalışan var. Biz tüm iş kollarında eşitlikten yana olduğumuzu hem söylemlerimiz hem de uygulamalarımızla ifade ediyoruz. Başarının sırrının da her zaman her alanda eşitlikte olduğuna inanıyoruz. Başarı, her alanda kesinlikle kadın/erkek ayrımı gözetmeyen bir unsur.” “Kadın Dostu Şirketler” araştırmasında 23’üncü sırada! Tepe Servis ve Yönetim, Capital Dergisi tarafından düzenlenen “Kadın Dostu Şirketler” araştırmasında ilk 100 şirket içerisinde 23’üncü, “Kadın Yönetici Dostu” kategorisinde ise 56’ncı sırada yer aldı. 2020 yılını 724 milyon TL’lik ciro ile kapattı! 2020 yılını 724 milyon 178 bin TL’lik ciro ile kapatan şirket, faaliyetlerine başladığı 2008 yılından bu yana müşterilerinin entegre tesis yönetimi alanındaki tüm hizmet ihtiyaçlarına Tepe Kurumsal Çözümler çatısı atında çözümler üretiyor. Yüksek standartta ve en ekonomik şekilde hizmet sunan şirket, inovatif çözüm önerileriyle dikkat çekiyor. Tepe Servis ve Yönetim, Türkiye’nin 81 ilinde ve Kıbrıs’ta kurumsal temizlik başta olmak üzere, tesis/plaza/ site/AVM yönetimi ve işletmesi, teknik bakım ve onarım hizmetleri, banka şube temizliği /off-site ATM temizlik hizmetleri, dış cephe ve inşaat temizliği, PPP şehir hastaneleri destek hizmetleri ve çağrı merkezi hizmeti sunuyor. Hibya Haber Ajansı 

TEPE SERVİS VE YÖNETİM'DE 5 BİN 119 KADIN ÇALIŞIYOR

Tepe Servis ve Yönetim'de 5 bin 119 kadın çalışıyor Yapılan tespitte, kadınların makine cihaz ve ekipmanları erkeklere oranla daha titiz kullandığı, kullanım kurallarını asla ihlal etmediği görüldü TEPE Servis ve Yönetim, iş kollarında sunduğu fırsat eşitliğiyle dikkat çekiyor. Yaklaşık 8 bin 500 kişiye istihdam sağlayan şirketin çalışanlarının yüzde 61'ini kadınlar oluşturuyor. Tepe Servis ve Yönetim'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin 5 bin 119 kadın çalışana sahip olduğu kaydedildi. Ayrıca, Tepe Servis ve Yönetim'in, Capital dergisi tarafından düzenlenen 'Kadın Dostu Şirketler' araştırmasında ilk 100 şirket içerisinde 23'üncü, 'Kadın Yönetici Dostu' kategorisinde 56'ncı sırada yer aldığı ifade edildi. Kadın dostu şirketler gibi çeşitli kategorilerde Türkiye'nin ilk 100 şirketi arasında yer aldıklarını söyleyen Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakçı, "Kadın yönetici sayımızla da parmakla gösterilen bir şirketiz. En üst yöneticisinden sahadaki personeline kadar ayrım yapmadan, eşit haklar ve hepsinden önemlisi uyumlu, ahenkli, huzurlu bir ortamı oluşturan kadın ve erkeklerden oluşan büyük bir aileyiz. Bizim kadın çalışan sayımız erkek çalışanlarımızdan daha fazla. Sadece kadın çalışan sayımızla değil, kadın yönetici sayımızla da parmakla gösterilen bir şirketiz" dedi. KADINLAR DAHA DİKKATLİ ÇALIŞIYOR Canan Çakmakçı, faaliyet alanları geI1I reği tesis yönetim ve kurumsal temizliğin bir parçası olan 'endüstriyel temizlik makinesi', 'araç operatörlüği' gibi genellikle erkek çalışanların görüldüğü işkalemlerinin bulunduğunu belirterek, şunları söyledi: "Araç operatörlüğü pozisyonunda yalnızca ülkemizde değil dünyada da genellikle erkeklerin istihdam edildiğini görüyoruz. Oysaki bu ne kas gücü ne de cüsse isteyen bir iş. Biz bu sebeple baştan bu ayrımı kaldırarak konuya yaklaştık ve kadın çalışanlarımıza da makineci olmak imkâm açtık. Uygulamamızın bazı pozitif sonuçlar doğurduğunu gördük. Zaman içerisinde kadınların kullandığı araç ve makinelerde bakım onarım maliyetlerinin, makine arızlarının azaldığını tespit ettik. Kadın çalışanlarımız sorumlulukları altındaki cihaz ve ekipmanları erkeklere oranla daha titiz kullanıyor, ayrıca kullanım kurallarını asla ihlal etmiyor." Kadın çalışanlar, makine ve cihazları erkeklere oranla daha titiz kullanıyor. (DHA)

Tepe Servis ve Yönetim Kar Yağışı ile Mücadele 24 Saat Müşterilerinin Yanında!

Tepe Servis ve Yönetim Kar Yağışı ile Mücadele 24 Saat Müşterilerinin Yanında!

Tepe Servis ve Yönetim, tüm ülkeyi etkisi altına alan kar yağışı ile mücadelede kapsamında hizmet sunduğu projelerdeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şirket; şiddetli kar yağışı uyarılarıyla birlikte Türkiye’nin farklı illerinde bulunan AVM, üniversite kampüsleri, site ve fabrika gibi hizmet sunduğu alanlardaki yaya ve araç yollarında kar küreme, tuzlama ve solüsyonla buzlanma önleme çalışmalarını hızlı bir şekilde devreye aldı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Müşterilerimizin hava koşullarından olumsuz etkilenmemesi için meteoroloji verilerini takip eden ekiplerimiz gereken tüm hazırlıkları eksiksiz yerine getirerek, hizmet sunduğumuz tesislerde ve yaşam alanlarında hızlı müdahalelerde bulundu. Tesis yönetiminde profesyonel hizmet ve yetkin kadrolar bu tür olağanüstü dönemlerde belediye hizmetlerinin dışında kalan alanlardaki hayatı kolaylaştırıyor” dedi.

Entegre tesis yönetimi sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, kar yağışıyla mücadele kapsamında müşterilerine ait tesislerdeki çalışmalarını hızlandırdı. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere olumsuz hava şartlarına karşı alınacak önlemlerle ilgili çalışmalarını günler öncesinde tamamlayan Tepe Servis, kar yağışının ardından yoğun bir çalışma sürecine girdi. Şirket, üniversite, fabrika, plaza gibi tesisleri olan müşterileri için yaya ve araç yollarında kar küreme, tuzlama ve solüsyonla buzlanma önleme çalışmalarını devreye aldı.

Çalışmaları hakkında bilgiler veren Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, entegre tesis yönetimi hizmetinin olağanüstü dönemlerde hayatı kolaylaştırdığına dikkat çekerek, “Her konuda olduğu gibi tesis yönetiminde de profesyonellik fark yaratıyor. Şu an Bilkent Üniversitesinde sadece gece vardiyasında yürütülen çalışmalardan sorumlu 17 çalışanımız var. Gündüz yürütülen çalışmalarda aynı kapsamda 17 kişinin verdiği hizmetle birlikte kampüs içerisindeki her bir binanın kendi temizlik ekibi de çalışmalara dahil oluyor” diye konuştu. Çakmakcı, “Ülke genelinde farklı şehirlerde bulunan personelimizden oluşan karla mücadele ekiplerimiz, meteoroloji verilerini yakından takip etti. Meteoroloji verilerine göre ekiplerimiz hizmet verdiğimiz alanlarda hazırda tutuldu ve böylece olumsuz hava koşullarına hem hızlı hem de en etkin şekilde müdahale edildi. Şirket olarak; ülke genelinde etkili olan kar yağışı ile başlattığımız mücadele kapsamında kar küreme, tuzlama ve solüsyonla buzlanma önleme çalışmaları yürütüyoruz” dedi.

“Hizmetlerimizin yöneldiği alanlar değişiklik gösterebiliyor”

İstanbul’da hizmet veren 1500 kişilik personelin 500’ünün sadece karla mücadele çalışmaları için görevli olduğunu dile getiren Çakmakcı, “üç vardiya şeklinde aralıksız devam eden çalışmalarımızda en son teknolojiye sahip iş makinelerinin yanı sıra, kar küreme ve tuzlama araçları kullanıyoruz. Projelerimizdeki mimariye dayalı olarak da hizmetlerimizin yöneldiği alanlar değişiklik gösterebiliyor. Örneğin hizmet verdiğimiz alanlar arasında çatısı cam olan bir AVM de var. Yoğun kar yağışının ardından çatıda bulunan karın herhangi bir tehlike yaratmaması için bu tip alanların düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor” bilgilerini verdi.

“Bina girişleri ve çatı saçaklarında oluşan sarkıtlar düzenli olarak temizleniyor”

İç alanlardaki temizlik hizmetinin karla mücadele kapsamında alınan tedbirler çerçevesinde farklılaştığını belirten Çakmakcı, “Bu çerçevede dışarıdan içeriye giren kişiler için arındırma ve bakım temizliği yapılması gerekiyor. Ayrıca çatı saçaklarında oluşan sarkıtların herhangi bir tehlike yaratmaması adına yine düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Fabrikaların yaya ve araç yolları da çok önemli. Bu tür yolların açık tutulması adına yürüttüğümüz çalışmalara büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Bina girişlerinin düzenli kontrolü, ıslak buzlu zemin güvenliği son derece önemli konular” açıklamasını yaptı.

Bazı bölgelerde iş makineleri hazırda bekletiliyor!

Çakmakcı, İDO iskelelerinin araç istif alanları, terminal çevresi ile gemi rampalarının kar küreme işlemleri ve tuzlama işlemlerinin de 11 kişilik ekipleri tarafından yürütüldüğünü söyledi. Bursa’da yürütülen çalışmalara da değinen Çakmakcı, kar yağışının durumuna göre hızlı müdahale edilmesi adına iş makinalarının da hazırda bekletildiğini sözlerine ekledi.

Pandemi Dönemiyle Çağrı Merkezlerinin Yoğunluğu Daha da Arttı!

Pandemi dönemi ile birlikte; çağrı merkezlerinin kalabalık ve bir arada çalışmaların yapıldığı tüm lokasyonları yerini, evden çalışma modeline bıraktı. Yine bu dönemde e-ticarette yaşanan hareketlilik de merkezlere gelen çağrı ve talep sayısının artmasına, dolayısıyla müşteri ilişkilerinin daha fazla önem kazanmasına neden oldu. Değişen koşullara hızla adapte olduklarını söyleyen Tepe Çağrı Merkezi Direktörü Nuran Şahin, hem çalışanlarının sağlık durumunu yakından takip ettiklerini hem de motivasyonlarını yüksek tutmak adına çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Şahin, “Çalışanın kendini yalnız hissetmesi, çağrılarda yaşadıkları zorlukları bazen kişisel algılaması, sosyalleşememesi gibi durumlar bu dönemde tüm çağrı merkezlerinin yaşadığı ortak problemler. Biz de bu sorunlara çözmek için çalışanlarımızla iş dışında da görüşmeler yaparak, kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamaya çalışıyoruz. Dijital ortamda düzenlediğimiz toplantılar, söyleşilerle birlikte, günlük, haftalık yaptığımız yarışmalarla sosyalleşmelerine olanak sağlıyoruz” dedi.

Pandemi dönemi ile birlikte çağrı merkezlerindeki çalışma süreçleri de değişime uğradı. Bu merkezlerdeki kalabalık ve bir arada çalışmaların yapıldığı tüm lokasyonlar yerini evden çalışma modeline bıraktı. Değişen alışveriş alışkanlıklarıyla yükselişe geçen e-ticaret trafiği de çağrı merkezlerinin yoğunluğunu artırdı. Ve müşteri ilişkilerinin ayrı bir önem kazandığı bir süreç başladı. Bilkent Holding şirketlerinden Tepe Çağrı Merkezi ise bu değişime hızla adapte olan isimler arasında yer aldı.

“Binden fazla kişiye istihdam sağlıyoruz”

Faaliyetlerine 10 yıl önce başladıklarını anlatan Tepe Çağrı Merkezi Direktörü Nuran Şahin, enerji, sağlık, eğitim, finans, perakende, catering, fast food, spor merkezi, denizcilik, ulaşım, AVM ve teknoloji başta olmak üzere birçok farklı alandaki kurumsal müşteriye hizmet verdiklerini söyledi. Ankara, Adana, Isparta ve İstanbul olmak üzere dört ilde binden fazla kişiye istihdam sağladıklarını anlatan Tepe Çağrı Merkezi Direktörü Nuran Şahin, pandemi dönemi ile birlikte müşteri ilişkilerinin her sektör için ayrı bir önem kazandığının altını çizdi. Şahin, “Pandemi döneminde hizmet verdiğimiz şirket sayısı arttı. Ani değişen personel artış talepleri, farklı iletişim kanalları gibi konularda da oldukça esnek ve hızlı aksiyonlar alarak müşterilerimizin taleplerine olumlu yanıt vermeyi başardık” diye konuştu. “Pandeminin başlangıcında, Mart ayı sonuna doğru yaşanan bu küresel salgında; projelerimizi ve tüm çalışanlarımızı kısa bir sürede evlerden çalışma modeline geçirdik” ifadelerini kullanan Şahin, “Bunun için titiz bir planlama yaparak, yoğun bir program uyguladık. Çalışanlarımızın sağlığını güvence altına aldık ve iş sürekliliğini sağlayabildik” dedi.

Her zaman kusursuz bir müşteri deneyimi sunmayı amaçladıklarını vurgulayan Şahin, değişen dinamikler karşısında hızlı esnek çözümler üretip uygulamaya geçerek, hizmet sürekliliği ve eşsiz müşteri deneyimini kesintisiz olarak devam ettirdiklerini söyledi.                                                                               

Müşterilerinin çalışanları için koronavirüs takibi yaptı!

Düzenledikleri anketlere değinen Şahin, “Hizmet sunduğumuz firmaların özellikle pandemi sonrasında çalışanların evde mi, işyerinde mi daha mutlu ve verimli çalıştıkları konusunda görüşlerini almak için aramalar gerçekleştirdik. Birçok şirkette özellikle pandemi veya temaslı çalışanları arayarak sağlık durumlarını sorduk, karantina kurallarını tekrar hatırlattık ve bir şeye ihtiyaçları olup olmadığını sorgulayarak, bu zor günlerinde yanlarında olmaya çalıştık” açıklamalarını yaptı. Çalışanlara yönelik eğitimlerine pandemi döneminde devam ettiğini aktaran Şahin, “Standart eğitimlerimizin dışında online eğitim platformumuz Tepe Akademi e-learning sistemini kullanarak eğitimlerimizde çeşitlendirmeler yaptık. Pandeminin getirdiği kısıtlamalar nedeniyle insanlarda genel olarak hareketsizlik gibi bedensel, sosyal ortamlardan uzaklaştıkları için de psikolojik etkiler oluştuğunu gözlemledik. Bu etkilerle mücadelede destek olmak adına evde bireysel olarak yapabilecekleri temel spor hareketleri ve aktiviteler, motivasyon artırımına yardımcı olmak adına odaklanma, zaman yönetimi, iletişim ve duygu yönetimi konularını içeren online etimler düzenledik. Ayrıca çalışanlarımıza salgınla ilgili eğitimler verdik” dedi.

“2021’de e-ticarette hizmet veren daha çok şirketle çalışacağız”

Pandemi döneminde e-ticaretin büyük bir yükselişe geçtiğini anımsatan Şahin, bununla beraber çağrı merkezlerine gelen çağrı ve talep sayılarının da yükselişe geçtiğini vurguladı.  Şahin, “Çalıştığımız firmaların yüzde 10’u e-ticarette hizmet veren firmalardan oluşuyor. Bu oranı 2021’de artıracağız” açıklamasını yaptı. Evden çalışma modeline geçişin ardından çağrı merkezi çalışanlarının verimliliklerinde belli oranlarda düşüş yaşandığına dikkat çeken Şahin, “Çalışanın kendini yalnız hissetmesi, çağrılarda yaşadıkları zorlukları bazen kişisel algılaması, sosyalleşememesi gibi durumlar bu dönemde tüm çağrı merkezlerinin yaşadığı ortak problemler. Bizler deneyimli yönetici kadromuzla tüm çalışanlarımıza çok sık temas halindeyiz. Çalışanlarımızla iş dışında da görüşmeler yaparak, kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca performansa dayalı prim miktarlarımızı artırdık. Dijital ortamda düzenlediğimiz toplantılar, söyleşilerle birlikte, günlük, haftalık yarışmalar düzenleyerek sosyalleşmelerine olanak sağlıyoruz” diye konuştu.

Çağrı Merkezleri Derneği, Tepe Çağrı Merkezi’nin müşteri hizmetleri kalitesini bir kez daha tescilledi

Tepe Çağrı Merkezi, Çağrı Merkezleri Derneği aracılığıyla verilen ve Avrupa Birliği standartlarında hizmet sunduğunu belgeleyen ISO18295- 1:2017 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasını, bir kez daha başarılı olarak almaya hak kazandı. Bu sertifika ile müşteri iletişim merkezinin stratejisi, süreçleri, çalışan memnuniyeti, altyapı ve sağladığı müşteri memnuniyeti süreçlerini kapsayan denetimleri başarıyla tamamlanmış oldu.

Çağrı Merkezleri Derneği (ÇMD), Türkiye’de sunulan çağrı merkezi hizmet kalitesinin uluslararası standartlara ulaşması için yaptığı çalışmalar kapsamında, Bureau Veritas iş birliğiyle ISO 18295-1:2017 Müşteri İletişim Merkezi Standardı’nı tüm sektörde yaygınlaştırmaya devam ediyor. Entegre tesis yönetimi sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim bünyesinde, müşteri ilişkileri yönetimini gerçekleştirmek amacıyla 2010 standartlarında hizmet sunulduğunu belgeleyen ISO 18295-1:2017 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasını, bir kez daha başarılı olarak almaya hak kazandı.

Sertifikaya sahip olan firmalar rekabette avantaj yakalıyor! ISO 18295-1:2017 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikası, düzenlenen törenle ÇMD Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü tarafından, Tepe Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri Direktörü Nuran Şahin’e takdim edildi. Ağılönü, “Dernek olarak, hızlı bir gelişim gösteren sektörümüzün sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için hizmet kalitelerinin belgelendirilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Çağrı merkezleri için özel hazırlanmış bir içeriğe sahip bu sertifikasyon ile sektörümüzde sunulan hizmetlerde standardizasyon sağlamayı amaçlıyoruz. Sertifikaya sahip olan firmalar süreçlerinin etkinliğini artırıyor ve rekabet anlamında önemli avantajlar elde ediyor. Çalışan memnuniyeti konusunda da gereklilikler içeren bu standart sayesinde iyileşen süreçlerle vatandaşlarımız da daha iyi, güvenli, pratik ve hızlı bir hizmet seviyesine kavuşmuş oluyor” dedi. Tepe Çağrı Merkezi ekibini bu başarısından dolayı kutlayan Ağılönü, “Ayrıca Tepe Çağrı Merkezi’nin belgelendirme sürecinde Çağrı Merkezleri Derneği’ni tercih etmesinden büyük memnuniyet duyduğumuzu da belirtmek isterim” dedi. Verdiğimiz hizmet uluslararası standartlarda tescillendi! Tepe Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri Direktörü Nuran Şahin, “hedeflerimiz ve şirket politikamız gereği, sunduğumuz hizmetin uluslararası standartlarda olduğunu

bu belge ile bir kez daha tescillemek istedik. Müşterilerimize, özellikle çağrı merkezleri için özel şartlar içeren, anahtar performans göstergeleri doğrultusunda, sürekli yenilik ve iyileşme merkezli bir hizmet sunmayı hedefleyen ISO 18295-1:2017 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasıyla hizmet vermeye devam edeceğiz” Çalışanların motivasyonu ve güveni arttı! ISO 18295-1:2017 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasının çağrı merkezlerine önemli katkılar sağladığını vurgulayan Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Hizmet kalitemizin standartlarını belirlemek ve artırmak, müşterilerimizin, çözüm ortaklarımızın memnuniyetini sürekli kılmak için bu standartlardan yararlanmamız bize katkı sağladı. Düzenli ve sürekli bir veri akışının sağlanması, verdiğimiz hizmeti geriye dönük olarak izleyebilmek ve tüm bunları standartlaştırmak, müşteri memnuniyetinin yanı sıra çalışanlarımızın hem motivasyonunu hem de şirketimize karşı güvenini artırdı.” Sektörün en önemli standartlarından biri olan ISO 18295-1:2017 Müşteri İletişim Merkezleri Hizmet Sertifikasının belgelendirme sürecinde ÇMD’yi tercih ederek çok doğru bir seçim yaptıklarının belirten Şahin, “Çağrı Merkezleri Derneği, sektörün tam merkezinde yer alıyor. Sektöre yön veriyor ve ülkemizi bu anlamda dünyada temsil ediyor” dedi.

Salgın döneminde çağrı merkezlerine ilgi arttı

Salgın döneminde çağrı merkezlerine ilgi arttı

Salgın döneminde çağrı merkezlerine ilgi arttı Tepe Çağrı Merkezi Direktörü Nuran Şahin, Covid-19 salgını döneminde e-ticaretin büyük bir yükselişe geçtiğini belirterek, "Bu dönemde e-ticarette yaşanan hareketlilik de merkezlere gelen çağrı ve talep sayısının artmasına, dolayısıyla müşteri ilişkilerinin daha fazla önem kazanmasına neden oldu" dedi. Pandemi dönemi ile birlikte çağrı merkezlerindeki çalışma süreçleri de değişime uğradı. Bu merkezlerdeki kalabalık ve bir arada çalışmaların yapıldığı tüm lokasyonlar yerini evden çalışma modeline bıraktı. Değişen alışveriş alışkanlıklarıyla yükselişe geçen e-ticaret trafiği de çağrı merkezlerinin yoğunluğunu artırdı.

Müşteri ilişkilerinin ayrı bir önem kazandığı bir sürecin başladığını, değişen koşullara hızla adapte olduklarını söyleyen Tepe Servis ve Yönetim'e bağlı Tepe Çağrı Merkezi Direktörü Nuran Şahin de, hem çalışanlarının sağlık durumunu yakından takip ettiklerini hem de motivasyonlarını yüksek tutmak adına çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Şahin, "Çalışanın kendini yalnız hissetmesi, çağrılarda yaşadıkları zorlukları bazen kişisel algılaması, sosyalleşememesi gibi durumlar bu dönemde tüm çağrı merkezlerinin yaşadığı ortak problemler. Biz de bu sorunları çözmek için çalışanlarımızla iş dışında da görüşmeler yaparak, kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamaya çalışıyoruz. Dijital ortamda düzenlediğimiz toplantılar, söyleşilerle birlikte, günlük, haftalık yaptığımız yarışmalarla sosyalleşmelerine olanak sağlıyoruz" dedi.

"GÖRÜŞ ALMAK İÇİN ARAMALAR GERÇEKLEŞTİRDİK"

Şahin, Ankara, Adana, Isparta ve İstanbul olmak üzere 4 ilde binden fazla kişiye istihdam sağladıklarını kaydederek, değişen dinamikler karşısında hızlı esnek çözümler üretip uygulamaya geçerek, hizmet sürekliliği ve eşsiz müşteri deneyimini kesintisiz olarak devam ettirdiklerini belirtti. Hizmet sundukları firmaların özellikle pandemi sonrasında çalışanların evde mi, işyerinde mi daha mutlu ve verimli çalıştıkları konusunda görüşlerini almak için aramalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Şahin, şunları söyledi: "Birçok şirkette özellikle pandemi veya temaslı çalışanları arayarak sağlık durumlarını sorduk, karantina kurallarını tekrar hatırlattık ve bir şeye ihtiyaçları olup olmadığını sorgulayarak, bu zor günlerinde yanlarında olmaya çalıştık. Standart eğitimlerimizin dışında online eğitim platformumuz Tepe Akademi e-learning sistemini kullanarak eğitimlerimizde çeşitlendirmeler yaptık. Pandeminin getirdiği kısıtlamalar nedeniyle insanlarda genel olarak hareketsizlik gibi bedensel, sosyal ortamlardan uzaklaştıkları için de psikolojik etkiler oluştuğunu gözlemledik. Bu etkilerle mücadelede destek olmak adına evde bireysel olarak yapabilecekleri temel spor hareketleri ve aktiviteler, motivasyon artırımına yardımcı olmak adına odaklanma, zaman yönetimi, iletişim ve duygu yönetimi konularını içeren online etimler düzenledik. Ayrıca çalışanlarımıza salgınla ilgili eğitimler verdik."

"BU ORANI 2021'DE ARTIRACAĞIZ"

Pandemi döneminde e-ticaretin büyük bir yükselişe geçtiğini kaydeden Şahin, "Bu dönemde e-ticarette yaşanan hareketlilik de merkezlere gelen çağrı ve talep sayısının artmasına, dolayısıyla müşteri ilişkilerinin daha fazla önem kazanmasına neden oldu. Çalıştığımız firmaların yüzde 10'u e-ticarette hizmet veren firmalardan oluşuyor. Bu oranı 2021'de artıracağız. Evden çalışma modeline geçişin ardından çağrı merkezi çalışanlarının verimliliklerinde belli oranlarda düşüş yaşandı. Çalışanın kendini yalnız hissetmesi, çağrılarda yaşadıkları zorlukları bazen kişisel algılaması, sosyalleşememesi gibi durumlar bu dönemde tüm çağrı merkezlerinin yaşadığı ortak problemler. Bizler deneyimli yönetici kadromuzla tüm çalışanlarımıza çok sık temas halindeyiz. Çalışanlarımızla iş dışında da görüşmeler yaparak, kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamaya çalışıyoruz" dedi. 

Tepe Servis ve Yönetim, 'V-Safe Belgesi'ni almaya hak kazandı

Tepe Servis ve Yönetim, 'V-Safe Belgesi'ni almaya hak kazandı

Tepe Servis ve Yönetim, 'V-Safe Belgesi'ni almaya hak kazandı TEPE Servis ve Yönetim, Covid-19 salgınına karşı aldığı önemlerin ardından gerçekleştirilen denetimleri başarıyla tamamladı. Bu kapsamda, pandemi sürecini etkin bir şekilde yöneten, çalışanlarına hijyenik, kontrollü bir ortam sağlayan firmaların sahip olduğu 'V-Safe Belgesi'ni almaya hak kazandı. Bilkent Holding'e bağlı Tepe Servis ve Yönetim'den yapılan açıklamada, koronavirüs ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların tescillendirildiği belirtildi. Fabrika, okul, liman, AVM'lerin yanı sıra ortak kullanım alanları arasında yer alan ATM'lere yönelik de temizlik hizmeti sunan şirket, Covid-19 salgınına karşı aldığı önemlerin ardından gerçekleştirilen denetimleri başarıyla tamamladı.

Pandemi sürecini etkin bir şekilde yöneten, çalışanlarına hijyenik, kontrollü bir ortam sağlayan firmaların sahip olduğu V-Safe Belgesi’ni almaya hak kazandı. Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, pandemi döneminde ortak kullanım alanlarının öneminin daha da arttığını belirterek, "Biz de sektörde elde ettiğimiz konumun getirdiği sorumluluktan yola çıkarak pandemi ile mücadelede de her zaman bir adım ileriyi hedefledik. Çalışmalarımızın sonucunda aldığımız ‘V-Safe Belgesi’ de doğru yolda ilerlediğimizi bize bir kez daha gösterdi" dedi.

"ÖNLEMLERE AYNI HASSASİYETLE DEVAM EDECEĞİZ"

Ortak kullanım alanlarının hijyen noktasında her zaman önemli olduğunu kaydeden Çakmakcı, "Ancak pandemi dönemi bu önemi daha da artırdı. Biz de sektörde elde ettiğimiz konumun getirdiği sorumluluktan yola çıkarak pandemi ile mücadelede de her zaman bir adım ileriyi hedefledik. Çalışmalarımızın sonucunda aldığımız 'V-Safe Belgesi'de doğru yolda ilerlediğimizi bize bir kez daha gösterdi. Pandemi kapsamında aldığımız önlemlere aynı hassasiyetle devam edeceğiz. Birçok kurum ve kuruluş için emsal teşkil edecek çalışmalara imza atmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. Yerle bir olan binalara çürük raporu verilmiş Bakan Selçuk: İzmir'de okullarımızla ilgili endişe edilecek bir durum yok Damat, yol kenarında gelini dövdü Enkaz altında kalmaktan son anda kurtuldu... Yaşadıklarını böyle anlattı Fotoğraf çekmek için enkaz bölgesine gelenlere polisten uyarı Komşuları için ağladı... 'Onların yüzünü bir daha göreyim başka bir şey istemiyorum' ABD'li uzmanlar uyardı: 1918 grip salgınının ölümcül ikinci dalgasından ders alınmalı Çocuklarının oyuncaklarına sarılan Nilay Yücel'in umutlu bekleyişi sürüyor Sunucu Dilay Kemer, son yolculuğuna uğurlandı Burhan Kuzu hayatını kaybetti İzmir'de arama kurtarma çalışmaları sürüyor Mesut Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı İzmir'deki depremde acı tesadüf Kediyi kurtarmak için gitmişlerdi... Duygulandıran anlar Trafikte şok görüntü! Eşi istedi diye 14 bin liralık oyuncakla trafiğe çıktı 

Pandemide okullardaki en riskli alanlar, Tepe Servis ve Yönetim'e emanet

Pandemide okullardaki en riskli alanlar, Tepe Servis ve Yönetim'e emanet

Pandemide okullardaki en riskli alanlar, Tepe Servis ve Yönetim'e emanet Türkiye'nin dört bir yanındaki çok sayıda okula temizlik hizmeti sunan Tepe Servis ve Yönetim, okulların kademeli bir şekilde açılmasıyla birlikte hizmetlerinin periyodunu da artırdı. Buna göre; 3 saatte bir yapılan sınıf temizlikleri saatte bire çıkarıldı. Tepe Servis ve Yönetim Direktörü Selim Bayraktar, "Biz de iş yapış şekillerimizi yeniden gözden geçirdik" dedi. Tepe Servis ve Yönetim'den yapılan açıklamaya göre; 1'inci sınıf ve okul öncesi öğrenciler için haftada bir gün yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, velilerin okullardaki hijyen yönetimine yönelik kaygıları da arttı. Salgının ardından çocuklarını ilk kez okula gönderecek olan veliler, okul yönetimlerini soru yağmuruna tutmaya başladı.

Entegre tesis yönetimi hizmetlerini tek elden sunan Türkiye'nin yüzde yüz yerli sermayeli şirketlerinden Tepe Servis ve Yönetim de okullarda hijyen uygulamaları için özel ekipler kurdu. Bilkent Holding şirketlerinin oluşturduğu Kurumsal Çözümler Grubu çatısı altında yer alan Tepe Servis ve Yönetim, hizmetlerinin periyodunu da artırdı. Bilkent Üniversitesi, Erzurum İDV Lisesi, Özel Ceceli Okulu, Yaşar Üniversitesi ve Yeni Doğu Okulları olmak üzere 5 okula hijyen yönetimi hizmeti veren şirket, söz konusu hizmetten sorumlu 450 kişilik ekibiyle pandemi öncesinde vardiya sistemi ile 7.5 saat hizmet verirken, personelin görev tanım kartları yeniden tanımlandı. Böylece 3 saatte bir yapılan sınıf temizlikleri saatte bire çıkarıldı.

"ÖĞRENCİLER İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR"

Şirket içinde pandemi dönemine özel dezenfekte ekipleri kurulduğunu da vurgulayan Tepe Servis ve Yönetim Direktörü Selim Bayraktar, "Öğrenciler için yeni bir dönem başlıyor. Her ne kadar ilk etapta okul öncesi ve 1'inci sınıflar için geçerli olsa da yüz yüze eğitim, okullardaki bütün işleyişin yeniden gözden geçirilmesini zorunlu kılacak. Biz de iş yapış şekillerimizi yeniden gözden geçirdik. Çoğu yerde olduğu gibi okullarda da kapı kolları, elektrik düğmeleri, musluk başları, kantin masa ve sandalyeleri, ortak kullanılan laboratuvar eşyaları, merdiven tırabzanları gibi alanlar öncelikle dikkat etmemiz gereken yerler. Bunun yanında hizmet verdiğimiz anaokullarındaki temizlikte özel bir uygulama olarak; çocukların kullandığı etkinlik araçlarına ve oyuncaklara da düzenli olarak dezenfekte işlemi yapmaya başladık. Tepe Servis Birimi olarak senelik anlaşma yapılan kimyasal tedarikinde kimyasalların ve ekipmanların MSDS Formları'na uygun, insan sağlığına etkisinin bulunmadığı ürünler kullanıyoruz. Bu yüzden bu sistemimiz daha öncesinde olduğu gibi bundan sonra da böyle devam edecek" dedi.

"OKULLARDAN HİJYEN EĞİTİMİ TALEBİ GELEBİLİR"

Virüsün bulaşma riskini önlemek adına bazı okullarda yaptıkları dezenfektan işleminin ardından öğrencilerin kullandığı masaların hijyeninin 45 gün süreyle korunduğunu, ancak hizmet verdikleri okullardan böyle bir talep gelmediğini belirten Bayraktar, şunları kaydetti: "Hizmet verdiğimiz okul projeleri kapsamında Tepe Ortak Sağlık Güvenlik Birimi'ne bağlı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarımız pandemi risk analizleri ve buna göre acil eylem planı çıkartıyor. Hijyen eğitimi konusunda da eğitim verebilecek profesyonel bir ekibimiz var. Bu eğitimleri çalışanlarımıza veriyoruz. Yüz yüze eğitime tamamen geçilmesi durumunda okullardan da öğrenciler için eğitim talebi gelmesini bekliyoruz."

Tepe Servis’ten Normalleşme Sürecinde AVM’ler İçin Hijyen Planları!

Normalleşme Sürecinde AVM’ler, Rekabette Hijyenle Öne Çıkacak!

Koronavirüs (COVID-19) salgınının ardından ilk adımları atılan normalleşme süreci ile birlikte AVM’lerin açılması, hijyen konusunun önemini daha da artırdı. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan çok sayıdaki alışveriş merkezine temizlik hizmeti sunan Tepe Servis ve Yönetim de AVM’lerde hijyen konusunda devreye alınması gereken tedbirlerle ilgili kapsamlı bir çalışmaya imza attı. Çalışmada; AVM’lerin risk oluşturabilecek alanları belirlendi ve bunlara yönelik çözüm önerileri sunuldu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Alışveriş merkezlerinde her açıdan yeni bir dönem başlıyor. Artık ziyaretçilerin AVM tercihlerindeki en büyük kriteri, sağlanan hijyen koşulları olacak. Biz de yıllardır edindiğimiz tecrübeden yola çıkarak AVM’lerin risk oluşturabilecek alanlarını belirledik, buralardaki iş yapış şekillerimizi yeniden ele aldık. Yol gösterici olacağını düşündüğümüz bu çalışmamızı alışveriş merkezlerinin yönetimleri ile paylaşacağız” dedi.

Koronavirüs (COVID-19) salgınının ardından kapanan alışveriş merkezlerinin kademeli olarak açılmaya başlaması, ek hijyen önlemlerini de gündeme getirdi. Bilkent Holding şirketlerinin oluşturduğu Bilkent Hizmet Grubu çatısı altında yer alan, Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli şirketlerinden Tepe Servis ve Yönetim de hijyen konusunda AVM’lerde alınması gereken tedbirlerle ilgili bir çalışma hazırladı.

“Pandemi hastanelerine de hizmet veriyoruz”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, AVM’lerin yeniden açılması ile birlikte dikkat edilmesi ve iyi yönetilmesi gereken bir sürecin başladığının altını çizerek, “Alışveriş merkezlerinde her açıdan yeni bir dönem başlıyor. Artık insanların en büyük kriteri AVM’lerin sağladığı hijyen koşulları olacak. Biz de kendi hizmetlerimiz doğrultusunda sürecin iyi yönetilmesi için bir çalışma hazırladık. Çalışmamızı, hizmet verdiğimiz alışveriş merkezlerinin yönetimlerine ileteceğiz” diye konuştu. Entegre tesis yönetimi hizmetlerini tek elden sunan Tepe Servis ve Yönetim olarak; fabrika, liman ve okulların yanı sıra hastane ve AVM’lerin de aralarında bulunduğu çok sayıda ortak kullanım alanının temizliğinden sorumlu olduklarını aktaran Çakmakcı, pandemi hastaneleri olan Yozgat ve Isparta şehir hastanelerine de hizmet sunduklarını belirtti.

Farklı alanlar için farklı eylem planları hazırlandı

Türkiye’de toplamda 31 AVM’ye hizmet sunduklarını anlatan Çakmakcı, “Normalleşme sürecinde AVM’ler önemli bir sınavdan geçecek. Biz de bu dönemin yönetilmesi için neler yapılması gerektiğini yeniden gözden geçirdik. Bu kapsamda AVM’lerin bazı noktalarındaki temizlik personeli sayılarının ve görev tanımlarının gözden geçirilmesi, sosyal mesafe, periyodik dezenfeksiyon gibi konuların aksamaması için hijyen sorumlularının yanı sıra; food court, WC’ler ve dinlenme alanları için de önerilerimiz var” açıklamasını yaptı.

Tepe Servis ve Yönetim’in hazırladığı çalışmada; AVM’lerin girişleri, danışma bankoları, WC alanları, mağazalar, dinlenme ve yemek alanları, yürüyen merdivenler, asansörler ve otoparklara dair ayrı ayrı tasarlanmış önlem ve eylem planları yer alıyor.

Tepe Servis, Salgınla Mücadele İçin ATM’lere Yönelik Temizlik Hizmetini İki Katına Çıkardı!

Hastane Yakınlarındaki ATM’lere Öncelik Verildi, Mart Ayında 121 bin 410 Silim İşlemi Gerçekleştirildi!

Yeni Tip Koronavirüs (COVID-19) salgınının ardından ortak kullanım alanlarının yarattığı riskler gündeme geldi. Entegre tesis yönetimi hizmetlerini tek elden sunan Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli şirketlerinden Tepe Servis de bu riskleri azaltmak adına hizmetlerinin periyodunu artırdı. 16 bini aşkın ATM’ye sunduğu temizlik hizmeti ile toplum sağlığının korunmasına yönelik öncü çalışmalar gerçekleştiren şirket, özellikle hastanelere yakın noktalarda bulunan ATM’lere odaklandı. Çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüttüklerini vurgulayan Tepe Servis ve Yönetim Bankalar Direktörü Berna Ertuç, “Hem sorumluluklarımızdan hem de ortak kullanım alanlarının salgının yayılmasındaki öneminden yola çıkarak hizmetlerimizin sıklığını değiştirdik. Salgın ile mücadelede gereğince; özellikle hastanelere yakın noktalarda bulunan ATM’lere haftada en az üç kez temizlik hizmeti sunmaya başladık ve gerçekleştirdiğimiz aylık silim işlemimizi 69 binden 121 bine çıkardık. Bu kapsamda ülkemizin salgın ile yoğun bir mücadele gerçekleştirdiği Mart ayında ATM’lere yönelik 121 bin 410 silim işlemi gerçekleştirdik” dedi.

Yeni Tip Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında; ortak kullanım alanlarının temizliği de daha fazla önem kazandı. Bilkent Holding şirketlerinin oluşturduğu Bilkent Hizmet Grubu çatısı altında yer alan, entegre tesis yönetimi sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli lider şirketi Tepe Servis de ortak kullanım alanlarından ATM’lere yönelik hizmetlerinin sıklığını artırdı. Çok sayıda kişinin işlem gerçekleştirdiği ATM’lerin temizliğinden sorumlu olan ve bu alanda Türkiye’nin lider isimleri arasında yer alan şirket, 16 bini aşkın ATM’ye yönelik hizmetini, salgın ile yoğun bir mücadelenin gerçekleştiği Mart ayında yaklaşık iki katına çıkardı.

“Mart ayında, 121 bin 410 silim işlemi gerçekleştirdik”

Salgınla mücadelede tüm dünya ile birlikte Türkiye’nin de önemli bir süreçten geçtiğini vurgulayan Tepe Servis ve Yönetim Bankalar Direktörü Berna Artuç, “Sektörümüzün lider ismiyiz. Elde ettiğimiz bu konumun bize getirdiği bazı sorumluluklar var. Hem sorumluluklarımızdan hem de ortak kullanım alanlarının salgının yayılmasındaki öneminden yola çıkarak sunduğumuz hizmetlerin sıklığını değiştirdik, kullandığımız ürünlere dezenfektanlı kimyasal temizlik ürünlerini de ekledik. Özellikle hastanelere yakın noktalarda bulunan ATM’lere haftada en az üç kez temizlik hizmeti sunmaya başladık ve gerçekleştirdiğimiz aylık silim işlemini 69 binden, 121 bine çıkardık. Ayrıca Düzce Valiliği’nin aldığı kararlar neticesinde bölgedeki 79 ATM’ye her gün periyodik olarak temizlik hizmeti sunuyoruz. Bu kapsamda ülkemizin salgın ile yoğun bir mücadele gerçekleştirdiği Mart ayında ATM’lere yönelik 121 bin 410 dezenfeksiyon etkili silim işlemi gerçekleştirdik” diye konuştu.

Toplamda 11 bankaya hizmet sunuyor!

Ülkemizdeki 11 bankaya yönelik hizmetlerini büyük bir titizlikle yürüttüklerini belirten Artuç, “Banka şubelerine temizlik personeli hizmeti de sunuyoruz. Yalnızca Türkiye’de değil, KKTC’de hizmet veriyoruz” açıklamasını yaptı. Banka operasyonlarının hizmet verilen noktaların dağınık yapısı nedeniyle operasyonel anlamda bazı zorlukları barındırdığını aktaran Artuç, “En zor yönlerinden biri de her şubede görevli tek personelin bulunması nedeniyle, hastalık ya da izin gibi durumlarda yerine başka bir personelin yönlendirilmesi. Ve bu sürecin ülke genelindeki binlerce lokasyonda kısa sürede planlanması şart” dedi.

“ATM’leri mobil olarak kontrol ediyoruz”

“Türkiye’nin ulaşılması en zor bölgelerindeki ATM’lerin temizlik işlemini her türlü hava koşullarına ve bölgesel faktörlere karşın yürütüyoruz” ifadelerini kullanan Artuç, “Binlerce ATM’nin temizliği ve her şubede tek bir temizlik personeliyle işlerin yürütülmesi ancak denetim, çok titiz bir planlama ile mümkün. Biz bu zorluğu; eş zamanlı operasyon yönetimi gerçekleştirmemize olanak sağlayan yüzde 100 yerli OnTime yazılımımız sayesinde aşıyoruz. Temizlediğimiz ATM’leri uzaktan erişimle, mobil ve gerçek zamanlı kontrol ediyoruz” diye konuştu. 16 bin 511 adet ATM’ye hizmet sunduklarını söyleyen Artuç, “Dezenfeksiyon çalışmalarımızda kirlerin tamamen ve hızlı bir şekilde giderilmesine yönelik çevreye duyarlı ürünler kullanıyoruz. Ürünlerimiz kirlenme işleminin gecikmesini sağlayan özelliğe de sahip” dedi.

Tepe Servis’ten Ortak Alanlara Temizlik Kalkanı!

Entegre tesis yönetimi hizmetlerini tek elden sunan Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli şirketlerinden Tepe Servis ve Yönetim, tüm dünyada önemi daha da artan ortak kullanım alanlarına yönelik temizlik hizmetinin frekansını artırdı. Fabrika, okul, liman, AVM’lerin yanı sıra ATM’lerin de aralarında bulunduğu çok sayıda ortak kullanım alanının temizlik hizmetinden sorumlu olan şirket, dezenfektan etkili, çevreye ve insan sağlığına duyarlı kimyasal ürünlerle hızlı ve güvenilir çözüm önerileriyle toplum sağlığının korunmasına destek sağlıyor. Tüm hizmetlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirdiklerini vurgulayan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Toplum sağlığı açısından son derece önem taşıyan ortak kullanım alanlarının temizlik hizmeti, bu işin profesyonelleri tarafından yürütülmeli. Türkiye’de sektörün lider isimleri arasında yer almamızın getirdiği sorumlulukla, oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda söz konusu alanlardaki temizlik hizmeti frekansımızı artırdık” diye konuştu.

Bilkent Holding şirketlerinin oluşturduğu Bilkent Hizmet Grubu çatısı altında yer alan, entegre tesis yönetimi sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, ortak kullanım alanlarına yönelik temizlik hizmetinin sıklığını artırdı. Fabrika, okul, liman, AVM’lerin yanı sıra ATM’lerin de aralarında bulunduğu çok sayıda ortak kullanım alanına yönelik temizlik hizmeti sunan şirket, hızlı ve güvenilir çözüm önerileriyle toplum sağlığının korunmasına destek sağlamayı amaçlıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, sektörün öncü isimleri arasında yer aldıklarını, elde ettikleri bu konumun birçok sorumluluğu da beraberinde getirdiğini vurguladı. Bu kapsamda tüm hizmetlerini büyük bir titizlikle yürüttüklerini vurgulayan Çakmakcı, “9 bin çalışanımızla; fabrika, okul, liman, AVM’lerin yanı sıra ATM’lerin de aralarında bulunduğu çok sayıda ortak kullanım alanına yönelik hizmet sunuyoruz. İhtiyaçlar doğrultusunda Türkiye’nin dört bir yanında bulunan AVM ile ATM noktalarının da yer aldığın ortak alanlara yönelik hizmetlerimizin periyodik uygulama sıklığını artırdık” dedi.

“AVM’lerdeki temizlik periyotları ve uygulamalar son derece önemli”

AVM’lerin çekim merkezi olması nedeniyle sunulan hizmet noktasında en çok dikkat edilmesi gereken alanlar arasında yer aldığını söyleyen Çakmakcı, “AVM’ler çok büyük metrekarelere sahip olduğundan; buradaki temizlik periyotları ve uygulamalar son derece önemli. Buradaki uygulamalar alanların özelliğine göre değişiyor. Örneğin food court alanı (yemek masası, sandalye ve zemin yüzeyler) ile WC alanları, asla taviz ve hata kabul etmeyen alanlar. Bu alanlarda kullanılan makine/ekipman, tekstil ürünleri ve kimyasal ürünler birbirinden farklı. Çapraz bulaşma olarak tanımladığımız durumlara izin verilmemesi için, uygulama yapan personelden depolama alanına, hijyen noktalarından, ömrünü tamamlamış ürünlerin imhasına kadar ayrı süreçler izleniyor” açıklamasını yaptı.

Nano teknolojik ürünlerle 30 gün süreye kadar koruma!

AVM temizliğinde; hem uygulama yapılan yüzeyde kir birikimini engellemeye hem de yüzeyin bakımına ve ömrünü uzatmaya yönelik ürünlerin kullanıldığını anlatan Çakmakcı, “AVM’ler, hata affetmeyecek çok riskli hastane alanları ile ilaç, gıda üretim tesislerinde, okul, site, sosyal tesis gibi alanlarda temizlik hizmeti profesyonelleri tercih ediliyor. Bizim Tepe Servis olarak 2020 yılı mottomuz ‘Temiz Çevre-Önce Kirletme’. Bu ilkeye bağlı olarak; hijyen, bakım gibi ana özelliklerin yanında geri dönüşümlü, doğaya zarar vermeye yapıda, tasarruf sağlayan teknolojide ürünler tercih ediyoruz” dedi. Çakmakcı, nano teknolojik temizlik ürünleri kullanımının her geçen gün daha da yaygınlaştığını söyleyen Çakmakcı, bu ürünlerin, 30 gün süreyle koruma sağladığına vurguladı.

“15 bini aşkın ATM’ye hizmet sunuyoruz”

ATM’lere yönelik hizmetlerine de değinen Çakmakcı, “Her türlü hava koşullarına, bölgesel faktörlere karşın Türkiye’de ve KKTC’de yer alan 15 bini aşkın ATM’ye hizmet sunuyoruz. ATM’ler ortak kullanım alanları açısından son derece önemli noktalar, her gün çok sayıda kişi burada işlem yapıyor. Biz de bu noktalarda ayda 70 bine yakım silim işlemi gerçekleştiriyoruz.  Dezenfektan etkili, çevreye ve insan sağlığına duyarlı kimyasal ürünlerle temizlediğimiz bu alanlardaki hizmet frekansımızı da artırdık” dedi.

Grip Mevsiminde AVM Temizliğini Şansa Bırakmamak Gerek!

Tepe Servis, Kış Aylarında AVM’lerde Ekstra Temizlik Tedbirleri Devreye Aldı!

Entegre tesis yönetimi hizmetlerini tek elden sunan Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli şirketlerinden Tepe Servis ve Yönetim, grip hastalıklarının arttığı kış aylarında, ekstra tedbirleri devreye soktu. “Temiz Çevre” projesi ile sömestr tatili öncesi AVM’lerdeki çocuk oyun alanlarını çevreye duyarlı antimikrobiyal koruyucularla ücretsiz olarak temizleyen şirket, Türkiye’nin dört bir yanında bulunan çok sayıdaki alışveriş merkezine sunduğu temizlik hizmeti ile toplum sağlığının korunmasına destek sağlıyor.

Bilkent Holding şirketlerinin oluşturduğu Bilkent Hizmet Grubu çatısı altında yer alan, entegre tesis yönetimi sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, grip hastalıklarının arttığı kış ayları için ekstra tedbirlerini devreye aldı ve alışveriş merkezlerine yönelik sunduğu hizmetlerin periyodik sıklığını artırdı. Toplum sağlığını ön plana çıkarmak amacıyla hayata geçirdiği “Temiz Çevre” projesini Ankara ve İstanbuldaki bazı AVMlerde hayata geçiren şirket, proje kapsamında alışveriş merkezlerinin çocuk oyun alanlarını, virüs ve mikropların %99unu yok eden ve daha önemlisi üremelerini durduran, çevreye duyarlı antimikrobiyal koruyucularla ücretsiz olarak temizlemişti.

“Alanların özelliğine göre temizlik periyodları ve uygulamalar değişiyor”

AVM’lere yönelik hizmetleri hakkında açıklamalarda bulunan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, AVM alanlarının çekim merkezi olması nedeniyle her gün sanki ambalajından çıkarılan bir hediye gibi, aynı titizlikle müşterilere açılması gerektiğinin altını çizdi. Çakmakçı, “AVM’ler çok büyük metrekarelere sahip olduğundan; temizlik periyotları ve uygulamalar da alanların özelliğine göre değişiyor. Örneğin foodcort alanı (yemek masası, sandalye ve zemin yüzeyler) ile WC alanları, asla taviz ve hata kabul etmeyen alanlar. Bu alanlarda kullanılan makine/ekipman, tekstil ürünleri ve kimyasal ürünler birbirinden farklı. Çapraz bulaşma olarak tanımladığımız durumlara izin verilmemesi için, uygulama yapan personelden depolama alanına, hijyen noktalarından, ömrünü tamamlamış ürünlerin imhasına kadar ayrı süreçler izleniyor” dedi. Özellikle kamu sağlığının hassasiyet gösterdiği kış aylarında havalandırma ve genel alan temizliklerinin öneminin artığını vurgulayan Çakmakçı, “Böyle dönemlerde ziyaretçi sayısına da bağlı olarak hijyenin önemi artıyor ve uygulama frekans aralıklarımız kısalıyor” dedi

30 güne kadar koruma!

AVM temizliğinde kullanılan kimyasalların, hem uygulama yapılan yüzeyde kir birikimini engellemeye hem de yüzeyin bakımına ve ömrünü uzatmaya yönelik yardımcı ürünlerden seçildiğini anlatan Çakmakçı, şunları söyledi: “Özellikle son yıllarda işletmelerdeki satınalma ve idari işler birimlerinin yetkinliklerinin artmasıyla temizlik gibi çok önemli ve hassas konuların bu işi profesyonel olarak yapan firmalara emanet edildiğini görüyoruz. Özellikle AVM gibi insan yoğunluğunun çok fazla olduğu, çok büyük alanlarda, hata affetmeyecek çok riskli hastane alanları, ilaç, gıda üretim tesislerinde, kamu sağlığını etkileyen okul, site, sosyal tesis gibi alanlarda temizlik hizmeti profesyonelleri tercih ediliyor. Bizim Tepe Servis olarak 2020 yılı mottomuz ‘Temiz Çevre-Önce Kirletme’. Bu ilkeye bağlı olarak; hijyen, bakım gibi ana özelliklerin yanında geri dönüşümlü, doğaya zarar vermeye yapıda, tasarruf sağlayan teknolojide ürünler tercih ediyoruz.” Nano teknolojik temizlik ürünleri kullanımının her geçen gün daha da yaygınlaştığını söyleyen Çakmakçı, bu ürünlerin, 30 gün süreyle koruma sağladığına vurgu yaptı.

Tepe Servis’ten Çocuklara Özel Hijyen Hizmeti!

“Temiz Çevre” Projesi ile AVM’lerdeki Çocuk Oyun Alanları Çevreye Duyarlı Ürünlerle Dezenfekte Edildi!

Türkiye’de sınırlı şirket tarafından sunulan entegre tesis yönetimi hizmetleri kapsamında tek elden sürdürülebilir çözüm önerileri sunmayı amaçlayan Tepe Servis ve Yönetim, yarı yıl tatiline hazırlanan çocuklar için önemli bir proje hayata geçirdi. Bu kapsamda ilk olarak Ankara’daki bazı AVM’lerde uygulanan “Temiz Çevre” projesinin şimdiki ayağı ise İstanbul oldu. Proje çerçevesinde İstanbul’daki bazı AVM’lerin çocuk oyun alanları; virüs ve mikropların %99’unu yok eden ve üremelerini durduran, çevreye duyarlı antimikrobiyal koruyucularla ücretsiz olarak dezenfekte edildi. #öncekirletme mottosuyla ön plana çıkarılan projenin ilerleyen süreçlerde diğer şehirlerdeki AVM’lerde de devam ettirilmesi planlanıyor.

Bilkent Holding şirketlerinin oluşturduğu Bilkent Hizmet Grubu çatısı altında yer alan, entegre tesis yönetimi sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, toplum sağlığını ön plana çıkaran “Temiz Çevre” projesini İstanbul’daki AVM’lere de taşıdı. Doğa ve çevre duyarlılığı alanında örnek bir çalışmaya imza atan Tepe Servis ve Yönetim’in söz konusu projesi ile İstanbul’da belirlenen AVM’lerin çocuk oyun alanlarını, virüs ve mikropların %99’unu yok eden ve daha önemlisi üremelerini durduran, çevreye duyarlı antimikrobiyal koruyucularla ücretsiz olarak dezenfekte edildi. İlk önce Ankara’daki bazı AVM’lerde başlatılan ve #öncekirletme mottosuyla dikkatleri üzerine çeken proje kapsamında İstanbul’daki çalışmalara, 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminin yarı yıl tatili öncesi başlatıldı.

“Oyun alanlarını özellikle seçtik”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, proje kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim döneminin 20-31 Ocak tarihleri arasına denk gelen yarı yıl tatili öncesinde, İstanbul’daki bazı AVM’lerde yer alan çocuk alanlarını çevreye duyarlı antimikrobiyal koruyucularla dezenfekte edildiğini anlattı. “Projemizin toplum sağlığı açısından diğer kurum ve kuruluşlara örnek olacağını düşünüyoruz” açıklamasını yapan Çakmakcı, “Çocuk oyun alanları ne yazık ki bakteri, virüs ve mikropların çapraz bulaşma riskinin oldukça yüksek olduğu alanlar. Tüm bu gerçeklerden yola çıkarak özellikle bu alanları seçtik. Biz de hayata geçirdiğimiz Temiz Çevre projesi ile bakteri, virüs ve mikropların çapraz bulaşma riskini minimize etmeyi hedefliyoruz. Çocuk oyun alanlarındaki tüm yüzeylerde, bilinen bakteri, virüs ve mikropların %99’unu yok eden ve daha önemlisi üremelerini durduran, güçlü etkiye sahip antimikrobiyal koruyucular kullandık. Bu koruyucular ağır metal ve gümüş içermiyor, zehirli madde ve kimyasal kalıntı bırakmıyor. En önemlisi ise diğer bakteri, virüs ve mikropların direnç kazanmasını engelliyor” diye konuştu.

Tepe Servis ve Yönetim 10. Yılını Kutluyor

Entegre tesis yönetimi sektörünün %100 Türk sermayeli en büyük şirketi (en büyük milli/yerel şirketi de denebilir?) Tepe Servis ve Yönetim, 10. Yılını kutluyor. 19 Eylül’de Bilkent Otel’de gerçekleşecek etkinliğe ülkemizin önde gelen kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve Bilkent Holding üst yönetimi katılacak.

2008 yılında kurumsal temizlik ve site/tesis yönetimi hizmetleri sunmak amacıyla kurulan Tepe Servis, bugün ülke genelinde 9 bin çalışanı ve 250 kurumsal müşterisiyle sektöründe lider şirketler arasında yer alıyor.

Kurumsal temizlikten, site\tesis yönetimi hizmetlerine, çağrı merkezi hizmetinden, ülkemizin önde gelen şehir hastanelerinde ihtiyaç duyulan destek hizmetlerine kadar tüm kurumsal hizmet ihtiyaçlarını Türkiye’nin her yerinde entegre bir şekilde çözen Tepe Servis ve Yönetim, 19 Eylül’de Bilkent Otel’de gerçekleşecek etkinlikle 10. Yılını kutlayacak. Düzenlenecek etkinliğe ülkemizin önde gelen kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve Bilkent Holding üst yönetimi katılacak.

Faaliyetlerine Bilkent Holding bünyesinde 2008 yılında başlayan Tepe Servis’in bugün sektörünün en çok tercih edilen şirketlerinden biri haline geldiğini ifade eden Tepe Servis Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Tepe Servis olarak önümüzdeki yıllarda hem istikrarlı bir şekilde gelişmek hem de sektörümüzü büyütmeyi hedefliyoruz. Kurumsal temizlik, site/tesis yönetimi, çağrı merkezi hizmeti, banka ve ATM temizliği, şehir hastanelerinde sunduğumuz destek hizmetlerinde kurumsal değerlerimize bağlı kalarak, sahip olduğumuz liderliği devam ettirmek ve en iyiye ulaşmak hedefindeyiz.” şeklinde konuştu.

Tepe Servis’in bu yıl Fortune 500 Türkiye listesine girdiğine dikkat çeken Çakmakcı,   yüzde 53’ü kadın çalışandan oluşan bir şirket olarak ülke ekonomisine katkı sağlamak ve daha çok istihdam yaratmak için faaliyetlerini sürdüreceklerini söyledi.

ATM Temizliğinde Tepe Servis İş Bankası İş Birliği

Tepe Servis ve Yönetim, Türkiye İş Bankası’nın Türkiye genelindeki tüm ATM’lerinin temizliğini gerçekleştirecek. Yapılan iş birliği kapsamında İş Bankası’nın 3 bin 549 adet ATM temizliğini üstlenen Tepe Servis, yaz döneminde aylık 17 bin 840, kış döneminde ise 16 bin 268 adet ATM silim işlemini yapacak.

Türkiye İş Bankası ile yapılan anlaşma sonrası bankacılık sektöründe Tepe Servis’in temizliğini üstlendiği ATM sayısı 8 bin 625 olurken, aylık silim sayısı da 40 bin 982’ye ulaştı. Tepe Servis,  günde ortalama bin 366 adet ATM temizliğinin yapıldığı bir operasyonu yönetecek.

ATM temizliğinde müşteri portföyünü artırmak ve en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlara sunabilmek için çalışmalarını sürdüren Tepe Servis, İş Bankası iş birliği ile şube dışı ATM silim operasyonunda sektörün lider firması konumuna ulaştı.

TEPE SERVİS, İNOVASYONA YATIRIM YAPIYOR

Destek aldıkları ve geliştirilmesinde katkıda bulundukları yerli yazılım sayesinde, ATM temizlik hizmetlerini sistematik bir şekilde yürütebildiklerini söyleyen Tepe Servis Genel Müdürü Canan Çakmakcı, ”Tepe Servis için özel olarak geliştirilen uygulama ile en çok verim alacak şekilde oluşturulan günlük temizlik programları personele otomatik olarak iletiliyor, temizlikler tamamlanınca işleme dair veriler ve görselleri sisteme yükleniyor. Saha ekiplerinden gelen tüm verilere,  ofis yöneticilerimiz tek noktadan ulaşıp bu yoğun trafiği takip ederek denetimlerini sağlayabiliyor. Binlerce ATM’nin karışıklık yaşanmadan düzenli bir biçimde temizlenebilmesi için bulundukları güzergâhların rota planlaması için teknolojiye yatırım yapıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Mobil veri toplama ve ekip yönetim uygulaması olan yazılım sayesinde saha ekiplerinden gelen her verinin lokasyonunun GPS verileri ile saptanabildiğini belirten Çakmakcı,   çevrimdışı çalışabilme özelliği sayesinde internet olmayan yerlerde saha çalışmalarının aksamadan yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

Tepe Servis Inovatif Yaklaşımlarla Hizmet Kalitesini Artırıyor

Mersin, Isparta ve Yozgat’ta açılan Türkiye’nin ilk üç şehir hastanesinin medikal olmayan genel destek hizmetleri ile Isparta Şehir Hastanesi’nin bina destek hizmetlerini sunan, yakın bir tarihte dünyanın en büyük hastane komplekslerinden, 3 bin 731 yataklı dev Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne hizmet vermeye başlayacak olan Tepe Servis ve Yönetim A.Ş, geliştirilmesini sağladığı iş takip uygulamasıyla hastane destek hizmetlerindeki verimliliğini arttırmayı başardı.   

Şehir hastanelerindeki tüm hizmetlerini uzaktan erişimli ve gerçek zamanlı yönetebilmek amacıyla yazılım ve bilgi teknolojileri alanında uzman Ankara merkezli idvlabs firması ile iş birliği içerisine giren Tepe Servis, tamamen yerli bir iş takip sistemi uygulaması olan “Ontime” programının hastane hizmetlerine özel kurgulanması için yatırım yaptı.

Söz konusu program mobil arayüzüyle şehir hastanelerindeki iş süreçlerine hız katmakla birlikte, Tepe Servis çalışanlarının hastane içerisindeki faaliyetlerini ayrıntılı olarak kayıt altına alabiliyor. Program sayesinde çalışanların performansı ve işlerin tamamlanma verileri yöneticiler tarafından her aşamada mobil cihazlar ve internet üzerinden takip edilebiliyor.

Söz konusu uygulama ile şehir hastaneleri destek hizmetlerinde büyük bir fark yarattıklarını söyleyen Tepe Servis Kamu Özel İş Birliği Projeleri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Evren Tüfekçioğlu, “İşin anlık olarak takip edilebilmesi özelliği ile  zaman ve iş gücü analizi rahatlıkla yapabiliyoruz. Elde edilen verilerle planlama yaparak istediğimiz verimliliği yakalayabiliyoruz. Kullanıcı kabiliyetini ve performansını değerlendirebiliyoruz. Hizmet ve iş gücü süresini ölçümleyebiliyoruz ” diye konuştu. 

Sektörde fark yaratmak adına, yenilikçi ve yaratıcı çözümler ile teknolojiyle entegre olmuş donanımları birincil öncelikte tuttuklarını ifade eden Tüfekçioğlu, “Kuruluşumuzdan itibaren iş verimliliğini çok önemseyen bir kurum olduk, bu nedenle hizmetlerimize özel inovatif teknoloji yatırımlarımızı sürdürerek, yolumuza devam ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Taşeronluktan Çözüm Ortağına Evrilenler Ayakta Kalacak

Yaklaşık 25 bin çalışana sahip Bilkent Holding Hizmetler Grubu’nun sektöründe lider şirketlerinden Tepe Servis ve Yönetim A.Ş,  sektörün önde gelen oyuncularını bir araya getiren  “FM EXPO İSTANBUL Bina ve Tesis Yönetim Fuarı”nda; müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu zengin içerikteki hizmet çözümlerini tanıttı. Konusunda uzman 150 şirketin katıldığı FM EXPO İstanbul’a 10 bin profesyonel ziyaretçi bekleniyor.

Tesis Yönetim Derneği tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenen bu uluslararası fuar, 9-11 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Fuar ile eş zamanlı düzenlenen  TRFMC 2018 Türkiye Tesis Yönetim Konferansı’nda konuşan Tepe Servis Genel Müdürü Canan Çakmakcı, tesis yönetim kavramının dinamik yapısına dikkat çekerek, Tesis yönetim kavramı çağın gerekliliklerine göre sürekli gelişen ve değişen bir kavram. Görev tanımlarımıza her yıl yeni bir ekleme yapılıyor. Yeni tesisler yeni iş kolları ve herşeyden önemlisi yeni müşteri beklentileri bizim tanımlarımızı değiştiriyor, geliştiriyor dedi.

Pazarın olağanüstü bir ivmeyle büyüdüğünü anlatan Çakmakcı,Araştırmalar ülkemizdeki tesis yönetim pazarının hızla büyüdüğünü gösteriyor. Pazara her yıl neredeyse bir milyon metrekare yeni ofis alanı, yaklaşık 50-60 AVM, 80 civarı plaza ekleniyor. Derneğin üyesi 18 şirketin yarattığı istihdam şimdiden 50 binin üzerinde. Bizim bu gelen dalgaya ‘yetişmiş insan kaynağı’ açısından hazırlanmamız hayati bir gereklilik. Bu konuda ihtisaslaşan örgün eğitim programları kurgulamadan, meslek tanımları yaratmadan, kurs, ders, sertifika programları oluşturmadan göğüslemeye çalışmamız zor” değerlendirmesinde bulundu.

Artan işçilik maliyetleri, daralan kâr marjları, finansal iklim değişiklikleri, mevzuatsal boşluklar gibi sorunlarla mücadele ettiklerini ifade eden Çakmakcı,Sektörün en büyük fark unsuru teknolojik yatırımlar. Teknolojik beklentiler hızla artıyor, bu konudaki uygulamalar da artıyor fakat kısa vadeli iş birlikleri bu tür yatırımların finansmanını zorlaştırıyor.” diye konuştu.

Çakmakcı, geleceğin; teknolojik altyapısını geliştirebilenlere, katma değerli hizmet sunabilenlere, empati yapabilenlere, bir başka deyişle taşeronluktan “çözüm ortaklığı”na evrilebilenlere ait olduğunu söyledi.

Tepe Servis Fransız Devi Klepierre ile Gücünü Birleştirdi

Tepe Servis ve Yönetim A.Ş, Avrupa’nın en büyük halka açık alışveriş merkezleri yatırım ve yönetim şirketi Fransız Klépierre ile iş birliğine gitti. Entegre tesis çözümleri ve tesis yönetiminde hizmet kalitesini en üst seviyeye taşımayı hedefleyen Tepe Servis, bu iş birliğiyle birlikte alışveriş merkezlerinin yönetim hizmetlerini de yürütecek. Klépierre iş birliği, Anatolium AVM (Bursa), Tekira AVM (Tekirdağ), Teraspark AVM (Denizli), ADA AVM (Adapazarı ) ve Tarsu AVM (Tarsus) tesis yönetim hizmetlerini kapsıyor.

Fransa’nın köklü şirketi Klépierre ile yapılan anlaşmanın Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki beş AVM’yi kapsadığını ifade eden Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Hizmet sözleşmesi kapsamında taahhütlerimizi yerine getirerek maksimum fayda ile minimum maliyet oluşturmayı hedefliyoruz. Yönetim hizmetlerini üstlendiğimiz AVM’lerde kaliteyi artırarak daha sağlıklı bir yapıda işlerlik sağlamak için çalışacağız” diye konuştu.

Tepe Servis’in sektöründe dinamizmi ile dikkat çeken bir şirket olduğunu belirten Canan Çakmakcı, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Hizmet sektöründe her geçen gün detaylanan ve genişleyen müşteri beklentilerine kapsamlı yanıt verebilmek, hız ve çeviklik hayati önem taşıyor. Biz de buna en iyi şekilde cevap verebilecek yapıya sahibiz. 8 bin kişiye yaklaşan personel sayımız,  200’ün üzerinde kurumsal müşterimiz ile Türkiye’nin 81 ilinde faaliyetteyiz. Ülke genelinde 24 adet AVM’ye hizmet sunuyoruz.  Yüzde olarak ağırlık İstanbul’da ancak Urfa’dan İzmir’e kadar pek çok farklı ilde AVM projemiz bulunuyor.”

TEPE, SEKTÖRDEKİ YERİNİ DAHA DA SAĞLAMLAŞTIRACAK

Klépierre gibi uluslararası büyük bir ortakla çalışarak Türkiye pazarındaki yerlerini daha da sağlamlaştıracaklarını belirten Tepe Servis  Genel Müdür Yardımcısı Miktat Kuzhan, elde edilecek  know-how ile başka müşterilerine de aynı kalitede hizmet sunacaklarını söyledi.

Tepe Servis’in tesis yönetim tecrübesiyle, Klépierre’nin birikiminin bir araya getirilerek ortak sinerji yaratılacağını anlatan Kuzhan, “Böylelikle AVM’lerin daha iyi ve kaliteli hizmetle, daha verimli çalışmasının yolları ortaya çıkacak. Her bir projeye yönelik özel ve ayrıntılı çalışmalar yapılacak. Teknik cihazlar, aydınlatma, soğutma, ısıtma sistemleri ile temizlik, güvenlik hizmetleri gibi unsurlar en ince noktasına kadar takip edilip, ölçümlenerek AVM’ler daha verimli ve kaliteli hale getirilecek” diye konuştu.


Basın Küpürleri

TEPE SERVİS VE YÖNETİM KAR İLE MÜCADELEDE 24 SAAT MÜŞTERİLERİNİN YANINDA
Tepe Servis'te fırsat eşitliği
Tepe Servis fırsat eşitliğiyle örnek
Tepe Servis ve Yönetimden QR Kod Uygulaması
Tepe Servis ve Yönetim 5119 Kadın Çalışıyor
Beş Yıllık Dönüşümü Bir Yılda Yaptık
Yatırım Politikamız Yapay Zeka Üzerine
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Talebinde Artış Var
Kadın Yöneticilerin Sağladığı Katkıya Farkındalık Arttı.
50 Güçlü Kadın CEO
50 Güçlü Kadın CEO
Şirketlerin Önceliği Artık Fırsat Eşitliği
50 Güçlü Kadın CEO Basın
En güçlü 50 kadın CEO
Tepe Servis kadın çalışan oranı %61'e ulaştırdı
Tepe Servis sunduğu fırsat eşitliğiyle örnek oluyor.
avmlerde hijyen seferberliği
rekabet artık hijyenle olacka...
normalleşme sürecinde avm temizliği rekabet....
önlemleri arttırdık dezenkasyon
pandemi hastanesinin gizli kahramanları tepe servis
pandemi hastanesinin gizli kahramanları...
pandemi hastanesinin gizli kahramanları..._
tepe servisten ortak alanlara temizlik kalkanı!
2
3
ortak alanlarda temizlik kalkanı
ankara avm'lerde virüs temizliği
başarının sırrı eşitlikte
1045 kurum temizlik görevlisi alımı yapıyor
grip mevsiminde avm temizliğini şansa bırakmamak gerek
30 Güne kadar koruma
AVM'lerde temizlik alarmı
AVM'lerde temizlik alarmı
AVM'lerde temizlik alarmı
AVM'lerin temizlik konusundaki hassasiyetleri arttı
tepe servisten çocuklara özel hijyen
2018-10-05-4
2018-10-05-3
2018-10-05-2
2018-10-05-1
2018-06-03
2018-06-04
2017-12-01
2017-10-02
2017-10-01
2017-08-03
2018-06-02
2018-06-01
2018-05-01
2018-03-03
2018-03-02
2018-03-01
2018-01-03
2018-01-02
2018-01-01
2017-12-02
2017-08-02
2017-08-01
2017-06-02
2017-06-01
2017-05-01
2017-04-05
2017-04-04
2017-04-03
2017-04-02
2017-04-01
2017-03-01
2017-02-05
2017-02-04
2017-02-03
2017-02-02
2017-02-01
2017-01-01
2016-08-01
2016-06-01

Basın Kiti

Şirket Politikası

Çevreye, topluma ve çalışanlarına karşı sorumluluklarının bilincinde, teknoloji ve kalite açısından, sektöründe lider bir kuruluş olarak politikamız; müşterilerimiz ve ilgili tarafların ihtiyaç ve beklentilerinin üzerinde ürün ve hizmet sunarak memnuniyetlerini sağlamaktır.

Bu doğrultuda amacımız; mal ve hizmet temin ettiğimiz tedarikçilerimizle, öncelikle kalite, çevre duyarlılığı ve iş güvenliğini sağlayacak iş birliği ve güven çerçevesinde çalışarak verimliliğimizi arttırmak, bütün faaliyet sahalarında ve hizmet birimlerinde tüm faaliyetlerimizi sistematik ve düzenli bir şekilde değerlendirerek, sürekli daha iyiye ve doğruya yönelmektir.

Çalışmalarımız kapsamında başta çevre, iş sağlığı ve güvenliği olmak üzere uygunsuzluğu en aza indirerek, çalışan görüşlerini dikkate alarak tüm süreçleri etkin bir şekilde yönetmeyi, ilgili tüm yasal ve uygulanabilir şartlara uymayı, çevresel etkileri, kirlenmeyi, kaza risklerini önlemeyi, tüm kaynaklarını yönetim sistemlerinin etkin yürütülmesi için verimli bir şekilde kullanmayı, yönetim sistemlerinin etkinlik ve performansını sürekli iyileştirmeyi taahhüt ederiz.

Entegre Yönetim Sisteminin sürekliliğinin sağlanması şirket çalışanları olarak hepimizin ortak görevi ve geleceğidir.


Bilgi Güvenliği ve Yönetim Sistemleri Politikası

Hizmet sektöründe faaliyet gösteren şirketimizde gizlilik, bütünlük ve erişilebilirlik ilkeleri kapsamında bilgi güvenliğini sağlamak, iş sürekliliğimize ve bilgi varlıklarımıza yönelik potansiyel tehlikelerden korunmak amacıyla;

 • Bilgi Güvenliği Standartlarının gerekliliklerini yerine getirmek,
 • Bilgi varlıklarına yönelik riskleri tespit etmek ve sistematik olarak yönetmek,
 • Bilgi, bilgi işlem ortamları v bilgi varlıklarını yönetmek, güvenlik ihtiyaçlarını ve risklerini belirlemek, risklerine yönelik kontrolleri geliştirmek ve uygulamak,
 • Bilgi varlıklarının, değerleri, güvenlik ihtiyaçları, riskleri, risklerin gerçekleşme olasılıkları, risklerin potansiyel etkilerinin saptanması için yöntem çerçevesini tanımlamak, bu bağlamda risklerin gizlilik, bütünlük, erişilebilirlik etkilerini hesaplamak,
 • Risklerin değerlendirilmesi ve işlenmesi için çalışma esaslarını ortaya koymak,
 • Hizmet verilen kapsam bağlamında teknolojik beklentileri gözden geçirerek gelişmeleri ve olası riskleri sürekli takip etmek,
 • Tabi olduğu ulusal veya sektörel düzenlemelerden, yasal ve ilgili düzenleyici mevzuat gereklerini yerine getirmekten, yapmış olduğu anlaşmalardan doğan yükümlülüklerini karşılamaktan, iç ve dış paydaşlarının bilgi güvenliği beklenti ve gereksinimlerini sağlamak,
 • Hizmet sürekliliğine yönelik risklerin etkisini azaltmak ve iş sürekliliğine katkıda bulunmak,
 • Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini sürekli gözden geçirmek ve iyileştirmek,
 • Bilgi Güvenliği farkındalığını artırmak için, teknik ve davranışsal yetkinlikleri geliştirecek şekilde eğitimler gerçekleştirmek,
 • Gerçekleşebilecek bilgi güvenliği olaylarına hızla müdahale edebilecek ve olayın etkisini minimize edecek yetkinliğe sahip olmak,
 • Maliyet etkin bir kontrol altyapısı ile bilgi güvenliği risk seviyesini zaman içinde korumak ve iyileştirmek,
 • Bilgi Güvenliği ile ilgili tüm yasal mevzuata, karşılıklı sözleşmeler, protokol ve benzeri anlaşmaların içerdiği yükümlülüklere uyum sağlamak,
 • Kurum itibarını geliştirmek, bilgi güvenliği temelli olumsuz etkilerden korumak,
 • Çevreye, topluma ve çalışanlarına karşı sorumluluklarının bilincinde, teknoloji ve kalite açısından, sektöründe lider bir kuruluş olarak politikamız; müşterilerimiz ve ilgili tarafların ihtiyaç ve beklentilerinin üzerinde ürün ve hizmet sunarak memnuniyetlerini sağlamak,

Tepe Yönetimi olarak kabul ve taahhüt ederiz.

 

Çağrı Merkezi ve Müşteri Memnuniyeti Politikası

Sosyal ve yasal sorumluluklarımızın bilinci ile; yüksek seviyede altyapı ve teknolojiyi, kalifiye insan kaynağını sağlayarak ve müşteri/çalışan ve diğer ilgili tarafların geri beslemelerini alarak, beklentilerin üzerinde kaliteli ve sistematik çağrı merkezi hizmetini sunmayı ve sistemimizi sürekli iyileştirmeyi,

Müşteri odaklı yaklaşım ile gelen talep ve şikayetleri; en kısa sürede ve gizlilik ilkesi çerçevesinde, şeffaf, anlaşılır, objektif, etkin ve verimli bir şekilde ele alarak, yasal mevzuat ve sözleşmelerden gelen yükümlülüklere uygun, her zaman erişilebilir olacak şekilde cevap vermeyi ve gidermeyi taahhüt ederiz.