Tepe Servis ve Yönetim A.Ş.

Pandemi Döneminde Yeni Eğitim Yaklaşımı

egitim

Pandemi Döneminde Yeni Eğitim Yaklaşımı

egitim

Tepe Servis olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana çalışanlarımızı en değerli varlığımız olarak görüyoruz ve onların hem mutluluğu hem de mesleki ve kişisel gelişimlerini çok önemsiyoruz. Çalışanlarımızın gelişimi için yıllardır verdiğimiz eğitimleri Covid-19 döneminin yeni koşulları nedeniyle uzaktan eğitim şeklinde devam ettiriyoruz.

Eğitim konuları zenginleştirildi

Eğitimlerimiz Tepe Kurumsal Hizmetler Grubu’nun eğitim platformu Tepe Akademi üzerinden veriliyor. Tepe Akademi’de Covid-19 döneminde sınıf eğitimleri %15 seviyesine düşürülürken daha önceden verilen tüm mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri online ortama taşındı. Toplamda 758 e-eğitime sahip Tepe Akademi’de içeriğe Covid-19 ile ilgili konular da eklendi. En çok ihtiyaç duyduğumuz, Covid-19 ile yaşam, dijital iletişim, girişte kontrol, sağlık, güvenlik gibi eğitimler hazırlandı ve bu sürece adaptasyonumuzu kolaylaştıracak eğitimlerimiz ile maksimum verimlilik sağlandı.

Ailelere de eğitim verildi

2020 yılı içinde Tepe Akademi’de 8422 çalışan, mesleki eğitimler yanında KVKK, bilgi güvenliği, Covid-19 ile ilgili uzaktan eğitimleri tamamladı. Öte yandan çalışanlarımızın ailelerini de unutmadık ve onlara da Tepe Akademi portalını açarak her zaman çalışanlarımızın yanınızda olduğu bir kez daha kanıtladık.

Webinar altyapısı hazır

Ayrıca pandemi döneminde webinar altyapımızı da tamamladık ve canlı eğitimlerimize de yakın zamanda başlayacağız. Bu canlı eğitimler kurum içi ve kurum dışı eğitmenler tarafından verilecek.

Çalışanlarımızın gelişimi sayesinde müşterilerimizin de memnuniyetini artıran Tepe Akademi’de kurduğumuz bu geniş kapsamlı eğitim sistemi, dışarıdan da takdir görüyor. Son olarak hizmet verdiğimiz Podium AVM’nin bağlı bulunduğu Kırıkkale Yahşihan Belediye Başkanlığı’ndan teşekkür belgesi almanın gururunu yaşadık. 

Tepe Akademi’den sorumlu Risk Eğitim Denetim İSG ve Hakediş Direktörü Savaş Aydın, “2016 yılından bu yana Tepe Akademi’de yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz eğitimlerle çalışanlarımızın gelişimini desteklerken onları motive etmeyi de hedefledik ve bunu başardığımızı memnuniyet oranlarımızdan görebiliyoruz. Yeni uygulamalarımızla sektörde pek çok ilki de gerçekleştirdik. Tüm bu çalışmalarla hem çalışanlarımızın hem müşterilerimizin memnuniyetini sağlarken dış kurumlardan da takdir görmek bizi gururlandırıyor. Yeni projelerimizle başarılarımıza başarı katmaya devam edeceğiz” dedi.

Tepe Akademi’nin başarıları

Tepe Akademi’de 2016 yılından bu yana sıkı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. İlk olarak 2016 yılının Mart ayında e-eğitim sistemine geçiş yapan Tepe Akademi’de bugüne kadar 471 eğitim hazırlanarak çalışanlarımızla buluşturuldu.

Yayına başladığı ilk günden bugüne kadar 384.286 adet eğitim atayan Tepe Akademi, atanan eğitimlerde %73,84 oranında başarı elde etti.

Online “Bil Kazan” yarışmasıyla sektörel sınav soruları hazırlandı ve dereceye girenlere ödüller verildi.

Temel eğitimlerden başlayarak her türlü eğitimlere mobil erişim olanaklı hale getirildi. Mobil eğitim uygulaması ile izlenme rekoru kırıldı.

Yayınlanan e-eğitimler 3.586 beğeni aldı. Alınan 2.105 yorumla yeni eğitimler üretilmeye devam edildi.

36 farklı içerik, 32.665 kez okunarak rekor kırıldı.

23 sesli kitap yayımlandı ve bunlar 29.439 kez indirildi.

Tüm bunlar yanında sektöre özel hazırlanan 15 farklı içerik 13.781 kez izlendi ve bir rekor daha kırıldı.

Ayrıca personellerin bordroları da Tepe Akademi’ye taşındı. Zaman damgalama özelliğine geçilerek bordro üretiminde dijital kanıt sistemi resmi olarak devreye sokuldu. Böylece sektörde bir ilke imza atıldı.

Tepe Akademi’de anket istekleri online olarak karşılanıyor ve katılımcılara katılım sertifikası veriliyor.

Tepe Akademi, e-eğitim alanında ilklere imza atarak sektör tarafından takip edilmeye devam ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaş: