Tepe Servis ve Yönetim A.Ş.

Basın Bülteni

Tepe Servis, COVİD-19 ile Mücadelede Teknoloji Odaklı Atılımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Basın Bülteni Mayıs 2021

Tepe Servis, COVİD-19 ile Mücadelede Teknoloji Odaklı Atılımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Basın Bülteni Mayıs 2021

Bilkent Holding Kurumsal Hizmet Grubu şirketlerinden, entegre tesis yönetimi alanında inovatif çözümler sunan Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, pandemi döneminde hızlandırdığı teknoloji odaklı atılımlarını inovatif temizlik yaklaşımı ile hız kesmeden devam ediyor. Türkiye genelinde 11 bankaya hizmet veren ve yurt çapında 16 bini aşkın ATM’ye temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti veren Tepe Servis, COVİD-19 bilincine hassasiyet gösteren özel müşterileri için temizlik hizmetine ilaveten Türkiye’nin ilk COVİD-19 test raporuna sahip UV Sterilizatör’ü devreye aldı. Tepe Servis ve Yönetim, UVC LED teknolojisi ile temizlik aşamalarındaki ozon salınımın önüne geçen UV Sterilizatör ile dezenfeksiyon işleminin yapıldığı alanları insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde bakteri, virüs gibi mikroorganizmalardan arındırmayı hedefliyor. Bulaş riskini en çok barındıran tuş takımı ve klavye gibi dokunmatik yüzeyler temizledikten sonra UV Sterilizatör cihazı ile dezenfekte ediliyor. Şirket, ilerleyen dönemlerde ürünün kullanım alanlarını daha da genişletmeyi amaçlıyor. 

Ortak kullanım alanlarının COVİD-19’un yayılımında yarattığı tehlike, dezenfeksiyon süreçlerinde kullanılan ve toplum sağlığını ön planda tutan ürün ile yöntemlerin önemini daha da artırdı. Ortak kullanım alanlarının temizlik aşamalarında kullanılan bazı ürünlerin hem virüs ve bakterilerin yayılımını engellememesi hem de toplum sağlığını tehlikeye atması da tartışılan konular arasında yer aldı. Tüm bu gerçeklerden yola çıkarak hizmet verdiği müşterilerine ait ortak alanlarda çevreye ve doğaya duyarlı temizlik ürünleriyle hijyen sağlayan, virüs ve bakterilere karşı temizlik kalkanı oluşturan Tepe Servis ve Yönetim, pandeminin yayılımında kritik öneme sahip olan bankalara yönelik temizlik süreçlerinde yeni bir teknolojiyi devreye aldı. Entegre tesis yönetimi alanında inovatif çözümler sunan Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, özellikle bankalara yönelik sunduğu temizlik hizmetinde kullandığı “UV Sterilizatör” isimli cihaz ile dezenfeksiyon işleminin yapıldığı alanları insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde bakteri, virüs gibi mikroorganizmalardan arındırıyor. Çevre dostu uygulamalarıyla sektörde fark yaratan şirket, ilerleyen dönemlerde cihazın kullanım alanlarını daha da yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

“Entegre tesis yönetiminde örnek olacağız”

Pandemi dönemi ile birlikte ortak kullanım alanlarının temizlik süreçlerinin ayrı bir öneme sahip olduğunun altını çizen Tepe Servis ve Yönetim Bankalar Direktörü Berna Artuç, bu noktada özellikle banka, hastane ve AVM gibi temas riski yüksek alanların ön plana çıktığını söyledi. Artuç, “Söz konusu ortak kullanım alanları elbette ki hijyen noktasında her zaman çok önemliydi. Ancak pandemi dönemi bu önemi daha da artırdı. Biz de; sektörde elde ettiğimiz konumun getirdiği sorumluluktan yola çıkarak pandemi ile mücadelede de her zaman bir adım ileriyi hedefledik. İnovasyona önem veren bir şirketiz. Temizlik süreçlerimizde çevreci uygulamaları her zaman destekliyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı UV Sterilizatör ile sunduğumuz temizlik hizmeti ayrı bir öneme sahip. UV Sterilizatör ile taçlandırdığımız çevre dostu, toplum sağlığını ön planda tutan yaklaşımımızla entegre tesis yönetiminde örnek olmayı amaçlıyoruz. Bundan sonraki temizlik süreçlerimizde UV Sterilizatör’ün kullanım alanlarını yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Dezenfeksiyon işlemini kısa sürede tamamlıyor!

UV Sterilizatör, Türkiye’nin ilk COVİD-19 test raporuna sahip. Söz konusu cihaz, temizlik süreçlerinde kullanılan diğer yöntemlerin aksine ilgili yüzeyde yer alan ve insan sağlığını tehdit eden patojen mikroorganizmaların yayılımını toplum sağlığını ön planda tutarak ortadan kaldırıyor. Dezenfeksiyon işlemini 264 nm dalga boyunda tamamlayan ürün, 360 derece dönen başlığı, mıknatıslı oturtma ayağı, asma aparatı ile rahatlıkla kullanılabiliyor. Kullanıldığı yüzeylerdeki tüm bakteri, virüs ve mantarları yok edip, tekrar üremelerini durdurmayı amaçlayan ürün, dezenfeksiyon işlemini de kısa sürede tamamlıyor. Bulaş riskini en çok barındıran tuş takımı ve klavye gibi dokunmatik yüzeyler temizledikten sonra UV Sterilizatör cihazı ile dezenfekte ediliyor. Dezenfeksiyon işleminde yaygın olarak tercih edilen diğer ürünlerin aksine, kullandığı UVC LED teknolojisi ile temizlik aşamalarındaki ozon salınımın önüne geçen cihaz, çevre dostu olması hem de toplum sağlığını ön planda tutan özelliği ile dikkat çekiyor.

16 bini aşkın ATM’yi OnTime ile kontrol ediyor!

Türkiye genelinde 11 bankaya hizmet veren Tepe Servis,16 bini aşkın ATM’nin dezenfeksiyon süreçlerinden de sorumlu. Pandemi döneminde bu alanlara yönelik sunduğu hizmetin periyodunu artıran şirket, yine bu dönemde özellikle hastanelere yakın noktalarda bulunan ATM’lere yönelik hizmetinin sıklığını da artırdı. Banka şubelerine temizlik personeli hizmeti de sunan Tepe Servis ve Yönetim, Türkiye’nin ulaşılması en zor bölgelerindeki ATM’lerin temizlik işlemini her türlü hava koşullarına ve bölgesel faktörlere karşın yürütüyor. Şirket, yüzde 100 yerli OnTime yazılımı ile de temizlik hizmeti sunulan ATM’leri uzaktan erişimle, mobil ve gerçek zamanlı kontrol ediyor.

Basında çıkan içerikler:

Sosyal Medya'da Paylaş: