Tepe Servis ve Yönetim A.Ş.

Basın Bülteni

Tepe Servis’ten Ortak Alanlara Temizlik Kalkanı!

Tepe Servis’ten Ortak Alanlara Temizlik Kalkanı!

Tepe Servis’ten Ortak Alanlara Temizlik Kalkanı!

Tepe Servis’ten Ortak Alanlara Temizlik Kalkanı!

Entegre tesis yönetimi hizmetlerini tek elden sunan Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli şirketlerinden Tepe Servis ve Yönetim, tüm dünyada önemi daha da artan ortak kullanım alanlarına yönelik temizlik hizmetinin frekansını artırdı. Fabrika, okul, liman, AVM’lerin yanı sıra ATM’lerin de aralarında bulunduğu çok sayıda ortak kullanım alanının temizlik hizmetinden sorumlu olan şirket, dezenfektan etkili, çevreye ve insan sağlığına duyarlı kimyasal ürünlerle hızlı ve güvenilir çözüm önerileriyle toplum sağlığının korunmasına destek sağlıyor. Tüm hizmetlerini büyük bir titizlikle gerçekleştirdiklerini vurgulayan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, “Toplum sağlığı açısından son derece önem taşıyan ortak kullanım alanlarının temizlik hizmeti, bu işin profesyonelleri tarafından yürütülmeli. Türkiye’de sektörün lider isimleri arasında yer almamızın getirdiği sorumlulukla, oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda söz konusu alanlardaki temizlik hizmeti frekansımızı artırdık” diye konuştu.

Bilkent Holding şirketlerinin oluşturduğu Bilkent Hizmet Grubu çatısı altında yer alan, entegre tesis yönetimi sektörünün yüzde 100 Türk sermayeli lider şirketi Tepe Servis ve Yönetim, ortak kullanım alanlarına yönelik temizlik hizmetinin sıklığını artırdı. Fabrika, okul, liman, AVM’lerin yanı sıra ATM’lerin de aralarında bulunduğu çok sayıda ortak kullanım alanına yönelik temizlik hizmeti sunan şirket, hızlı ve güvenilir çözüm önerileriyle toplum sağlığının korunmasına destek sağlamayı amaçlıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tepe Servis ve Yönetim Genel Müdürü Canan Çakmakcı, sektörün öncü isimleri arasında yer aldıklarını, elde ettikleri bu konumun birçok sorumluluğu da beraberinde getirdiğini vurguladı. Bu kapsamda tüm hizmetlerini büyük bir titizlikle yürüttüklerini vurgulayan Çakmakcı, “9 bin çalışanımızla; fabrika, okul, liman, AVM’lerin yanı sıra ATM’lerin de aralarında bulunduğu çok sayıda ortak kullanım alanına yönelik hizmet sunuyoruz. İhtiyaçlar doğrultusunda Türkiye’nin dört bir yanında bulunan AVM ile ATM noktalarının da yer aldığın ortak alanlara yönelik hizmetlerimizin periyodik uygulama sıklığını artırdık” dedi.

“AVM’lerdeki temizlik periyotları ve uygulamalar son derece önemli”

AVM’lerin çekim merkezi olması nedeniyle sunulan hizmet noktasında en çok dikkat edilmesi gereken alanlar arasında yer aldığını söyleyen Çakmakcı, “AVM’ler çok büyük metrekarelere sahip olduğundan; buradaki temizlik periyotları ve uygulamalar son derece önemli. Buradaki uygulamalar alanların özelliğine göre değişiyor. Örneğin food court alanı (yemek masası, sandalye ve zemin yüzeyler) ile WC alanları, asla taviz ve hata kabul etmeyen alanlar. Bu alanlarda kullanılan makine/ekipman, tekstil ürünleri ve kimyasal ürünler birbirinden farklı. Çapraz bulaşma olarak tanımladığımız durumlara izin verilmemesi için, uygulama yapan personelden depolama alanına, hijyen noktalarından, ömrünü tamamlamış ürünlerin imhasına kadar ayrı süreçler izleniyor” açıklamasını yaptı.

Nano teknolojik ürünlerle 30 gün süreye kadar koruma!

AVM temizliğinde; hem uygulama yapılan yüzeyde kir birikimini engellemeye hem de yüzeyin bakımına ve ömrünü uzatmaya yönelik ürünlerin kullanıldığını anlatan Çakmakcı, “AVM’ler, hata affetmeyecek çok riskli hastane alanları ile ilaç, gıda üretim tesislerinde, okul, site, sosyal tesis gibi alanlarda temizlik hizmeti profesyonelleri tercih ediliyor. Bizim Tepe Servis olarak 2020 yılı mottomuz ‘Temiz Çevre-Önce Kirletme’. Bu ilkeye bağlı olarak; hijyen, bakım gibi ana özelliklerin yanında geri dönüşümlü, doğaya zarar vermeye yapıda, tasarruf sağlayan teknolojide ürünler tercih ediyoruz” dedi. Çakmakcı, nano teknolojik temizlik ürünleri kullanımının her geçen gün daha da yaygınlaştığını söyleyen Çakmakcı, bu ürünlerin, 30 gün süreyle koruma sağladığına vurguladı.

“15 bini aşkın ATM’ye hizmet sunuyoruz”

ATM’lere yönelik hizmetlerine de değinen Çakmakcı, “Her türlü hava koşullarına, bölgesel faktörlere karşın Türkiye’de ve KKTC’de yer alan 15 bini aşkın ATM’ye hizmet sunuyoruz. ATM’ler ortak kullanım alanları açısından son derece önemli noktalar, her gün çok sayıda kişi burada işlem yapıyor. Biz de bu noktalarda ayda 70 bine yakım silim işlemi gerçekleştiriyoruz.  Dezenfektan etkili, çevreye ve insan sağlığına duyarlı kimyasal ürünlerle temizlediğimiz bu alanlardaki hizmet frekansımızı da artırdık” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaş: